🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоГаджети
9 січня 2025, 18:48
2025-01-09
Китайська DJI представила дрони Matrice 4 Series з цікавими, як для цивільних безпілотників, функціями ідентифікації та відстеження об'єктів за допомогою ШІ
Китайська компанія DJI представила дрони Matrice 4 Series з тепловізійною камерою, картографічними функціями та ШІ, здатним «швидко ідентифікувати об'єкти, такі як транспортні засоби та тварини». В DJI вважають, що такий функціонал підійде для рятувальників, правоохоронців та аграріїв.
«З Matrice 4 Series DJI відкриває нову еру інтелектуальних повітряних операцій. Оснащуючи наші провідні в галузі корпоративні дрони штучним інтелектом, пошуково-рятувальні команди можуть рятувати життя швидше», — розповіла Крістіна Чжан, старша директорка з корпоративної стратегії DJI.
Як повідомляє PetaPixel, в Matrice 4T і 4E будуть використовувати декілька датчиків зображення. Обидва безпілотники оснащені середньофокусною і телефотокамерою з 48-мегапіксельними сенсорами. Середня телекамера має 70-міліметровий еквівалент об'єктива f/2.8 і CMOS-датчик зображення типу 1/1.3. Телефото-модуль має набагато довший об'єктив 168 мм в еквіваленті f/2.8 і датчик типу 1/1.5, який, за словами DJI, може фіксувати деталі з відстані до 250 метрів. Крім того, він має лазерний далекомір, який може вимірювати відстані до 1800 метрів.
Matrice 4T призначений для таких завдань, як реагування на надзвичайні ситуації, тому він також має інфрачервону тепловізійну камеру, яка створює зображення з роздільною здатністю до 1 280 на 1 024 пікселів. Допоміжна інфрачервона лампа може освітлювати об'єкти на відстані до 100 метрів. Він також має 24-мм ширококутний об'єктив (48-мегапіксельний сенсор типу 1/1.3) та ІЧ-фільтр.
DJI Matrice 4E створений для знімання, картографування, будівництва та інспекції, де роздільна здатність має першорядне значення. Він підтримує високошвидкісну зйомку завдяки 24-мм ширококутному об'єктиву, 20-мегапіксельному датчику зображення формату Micro Four Thirds і механічному затвору. Він також має функцію Smart 3D Capture, що дає дрону змогу створювати грубі моделі й точні картографічні маршрути на підключеному пульті дистанційного керування, і дозволяє оператору вимірювати будівлі неправильної форми. Matrice 4E також може відображати маршрути у віртуальному просторі та фотографії маршрутних точок, що «покращує робочі процеси спостереження».
Обидва нові дрони Matrice 4 Series можуть виконувати спостереження і пошук, використовуючи режим круїз-контролю. У парі з додатком DJI Pilot 2 можна візуалізувати на карті, де саме дрон Matrice 4 вже проводив пошук, що «полегшує прокладання ефективного і своєчасного маршруту під час операцій з обмеженим часом». DJI також надає SDK для дронів, щоб користувачі могли створювати інструменти, які відповідають їхнім потребам.
Зазначається, що обидва дрони також оснащені новою функцією виявлення об'єктів на основі штучного інтелекту, що дозволяє користувачам швидко ідентифікувати об'єкти, такі як транспортні засоби та тварини.
Крім того, дрони 4T і 4E зможуть краще працювати вночі завдяки більшій апертурі та кращій здатності працювати в умовах низької освітленості. Вони також оснащені шістьма лінзами «риб’яче око» високої чіткості, які покращують візуальне позиціювання в умовах низької освітленості, а це означає, що уникнення перешкод, зміна маршруту і повернення додому в темряві відбуваються краще, ніж раніше. Коли видимість погана через туман, серпанок або вологість, нова функція електронного розмиття може покращити чіткість зображення.
Ціна DJI Matrice 4E починається від $4 799, а 4T — від $7 299.
В DJI також розповіли, що подбали про конфіденційність, і тому американські користувачі більше не можуть синхронізувати свої журнали польотів з серверами DJI.
«Будь-які персональні дані, надані для реєстрації облікового запису, додатково захищаються за допомогою шифрування AES-256. Оператори можуть легко видалити будь-які дані, якими вони поділилися, через свій обліковий запис DJI або звернувшись до служби підтримки DJI. Починаючи з 2017 року, ми регулярно передаємо наші продукти на перевірку та сертифікацію стороннім компаніям, зокрема Booz Allen Hamilton, FTI Consulting та Kivu Consulting», — пояснили у DJI.
Нагадаємо, що минулого року DJI подала позов проти Міністерства оборони США через внесення її до списку Пентагону, який визначає її як «китайську військову компанію». Вона описує себе як «найбільшого приватного продавця споживчих і комерційних дронів».
У 2022 році DJI заявила про те, що йде з українського ринку одночасно з припиненням роботи у рф. «DJI проводить внутрішню переоцінку вимог відповідності у різних юрисдикціях. Очікуючи на поточну перевірку, DJI тимчасово припинить всю бізнес-діяльність у росії та Україні», — заявила китайська компанія.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)