🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і безкоштовно випускати картку для розрахунків 👉
Олександр КузьменкоВійна
11 листопада 2024, 14:17
2024-11-11
В Україні розробили щонайменше 10 аналогів дрона DJI Mavic. 8 з них можуть вироблятися масово
Міністр стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін повідомив, що українські розробники створили близько 10 моделей на заміну китайських дронів DJI Mavic, які часто використовують військові.
За словами Сметаніна, вісім українських виробників мають власні аналоги Mavic й можуть виробляти їх масово. Про це пише «Forbes Україна».
Однак поки лише два виробники змогли отримати всі необхідні сертифікації та кодифікації, щоб дрони могло закуповувати Міністерство оборони. Міністр стратегічних галузей промисловості відзначив, що найближчим часом українські розробники не зможуть замінити «увесь флот DJI Mavic», який оперують Сили Оборони.
Проте Україна має мету максимально зменшувати закупівлі закордонних аналогів і переходити на вітчизняні розробки. «Це знизить залежність від іноземних закупівель та залишить значну частину коштів всередині країни», — пояснив Сметанін. Минулого місяця він розповів про випробування нових українських розробок — «роїв дронів» і керованих боєприпасів.
Навесні 2024 року стало відомо, що Україна запускає серійне виробництво власного аналога популярного серед військових китайського квадрокоптера DJI Mavic. Найважливіша перевага українського дрона, який назвали «Шмавік» — стійкість до пошкоджень та РЕБ.
Згодом один з офіцерів ЗСУ засумнівався в технічних характеристиках дрона, поставивши під питання як ціну «Шмавіка», так і його потужності. Ми зв’язалися з виробником українського дрона і запитали його про локалізацію виробництва, потужності БПЛА та, звісно ж, ціну. Ось що відповів творець «Шмавіка».
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі