💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоГаряченьке
12 серпня 2024, 15:28
2024-08-12
Колишня розробниця Djinni вважає, що цей сайт для пошуку роботи в ІТ втрачає ринок через одне рішення засновника
Приблизно рік тому на Djinni скасували найпопулярнішу фічу — безплатне наймання за відгуками на вакансії. На думку колишньої розробниці сайту, таке рішення негативно впливає на Djinni, а саме — призводить до зменшення кількості вакансій і, відповідно, наймання.
Оксана Лобко працювала Python Developer на Djinni протягом 2017–2021 років, і цього року заснувала свій власний проєкт — JobNote.ai. За її словами, вона написала 2/3 коду платформи й зараз спостерігає, як Djinni повільно втрачає свою першість.
Як стверджує Оксана, причина цього є ухвалене рішення засновником рік тому — скасувати безплатні наймання за відгуками на вакансії. Ця можливість була запущена під час пандемії й стала значним поштовхом для розвитку сайту.
«На Djinni хлинули вакансії, бо тепер не було приводу не розміщуватися. Якщо це „легка“ вакансія — люди самі збігалися. Якщо „важка“ — однаково можна було спробувати подивитися, хто перший прибіжить, а далі все одно треба було писати кандидатам. І от, рік тому, Макс вирішив, що мало грошей, а криза в інших скінчилася, мабуть, і скасовував це», — написала Оксана Лобко в LinkedIn.
На думку розробниці, це рішення негативно вплинуло на Djinni.
«Кілька років тому Djinni був на першому місці за місцем пошуку роботи, близько 25% всіх айтішних наймань, обігнавши LinkedIn і рекомендації. Тепер там навряд чи 15% є. Вакансії розмазалися по всіх інших джерелах, багато пішло в LinkedIn. Перетин спільних вакансій навіть із DOU — близько 1%», — стверджує Лобко.
«Люди, які шукають роботу, не розуміють, чого джин перестав працювати. Ну от для того, щоб Макс міг потім кожен тиждень писати, що він 1 млн грн задонатив у „Повернись живим“. Це ж краще, ніж +1000 людей на місяць зручно знайдуть роботу й зможуть теж задонатити, правда?», — таке питання поставила розробниця.
dev.ua звернувся за коментарем до засновника Djinni Максима Іщенка. Наразі чекаємо на відповідь.
«Це продукт для тих, кому не підходить Djinni». Як ізраїльсько-український підприємець хоче «зірвати куш» в IT-найманні
У 2021 році українською платформою для IT-рекрутингу Djinni щомісяця користувалися 50 000 кандидатів і 4000 компаній. За цей самий період на сервісі опублікували 315 000 постів щодо роботи. Цій розвиненій системі наймання сьогодні кидає виклик Слава Меландович — ізраїльсько-український підприємець, який уже понад рік розвиває власну платформу JOBITT. Чим саме він планує підкорювати складний ринок IT-наймання, читайте в нашому матеріалі.
Як продати себе за $15 000. Поради від DevOps, що отримав максимальну ставку на Djinni
Нещодавно на Djinni було пробито «стелю» суми найму — Lead DevOps Engineer погодився на офер у $15 000. Він анонімно розповів DOU про свій кар’єрний шлях, «пізнє дозрівання» у кар’єрі девопса та дав поради щодо того, як отримати високий заробіток. Ми обрали найцікавіше.