🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоРобота
13 березня 2024, 12:08
2024-03-13
59% українців не проти змінити місце роботи, якщо їм запропонують кращі умови. Що їх мотивує найбільше
Українці відповіли на питання, чи змінювали вони роботу за останній рік та що могло б стати причиною для цього. Близько половини респондентів (45%) не переходили на нове місце й не планують нічого міняти, а стимулом для 59% опитаних стала б більша фінансова винагорода.
Про це йдеться в аналітиці Rakuten Viber, яка провела опитування у своєму офіційному каналі. В ньому взяли участь близько 35 000 користувачів (ключова вікова група — 34–45 років, понад 50% респондентів віком до 45).
Результати опитування показали, що 45% українців працюють на тому ж місці й не планують нічого міняти. Водночас 12% змінювали роботу: 8% за власним бажанням, а 4% через скорочення чи закриття компанії. Ще 7% планують змінити роботу в майбутньому.
21% опитаних не працювали раніше: 20% і зараз не працюють, 1% знайшли першу роботу цьогоріч. Ще 12% працювали раніше, але не працюють зараз. Крім того, 2% українців мають дві чи кілька робіт, а 1% респондентів працюють на фрілансі — проєкт за проєктом.
На питання «Чи змінювали ви роботу за останній рік?» відповіді розподілилися наступним чином:
Ні, працюю на тому ж місті й не планую нічого міняти — 45%;
Не працював/-ла і не працюю зараз — 20%;
Працював/-ла, але не працюю зараз — 12%;
Так, за власним бажанням — 8%;
Працюю там же, але планую змінити роботу — 7%;
Так, був змушений/-на змінити через скорочення / закриття компанії — 4%;
Влаштувався/-лася на ще одну роботу, тепер працюю на двох / кількох — 2%;
Працюю повністю на фрілансі: проєкт за проєктом — 1%;
Не працював/-ла раніше, знайшов/-ла першу роботу цьогоріч — 1%.
Що мотивує українців змінити роботу
59% перейшли б на нове місце заради більшої фінансової винагороди, ще 15% привабила б близькість до дому.
Менше навантаження за ту ж винагороду стане стимулом для 10% респондентів. 7% українців змінили б роботу заради втілення мрії: 2% перейшли б в омріяну компанію, навіть на тих самих умовах, а 5% — в іншу сферу, в яку давно хотіли.
Карʼєрне зростання змотивує на зміну роботи 3% опитаних, цікаві перспективи — 3%, кращий соціальний пакет (оплачувана відпустка, страхування тощо) — так само 3%.
Відповіді на питання «Що передусім змотивує вас змінити роботу?» для тих респондентів, які зараз працюють, розподілилися таким чином:
Більша фінансова винагорода — 59%;
Близькість до дому — 15%;
Менше навантаження за ту ж винагороду — 10%;
Можливість працювати в іншій сфері, про яку давно мріяв/-ла — 5%;
За його словами, раніше періодичні зміни роботи вважалися ознакою неспокою, незрілості та нездатності пережити важкі часи. Але сьогодні маятник хитається і в інший бік: молоді рекрутери дивляться на працівника, який пропрацював 10 років в одній компанії, і запитують, у чому проблема.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
Два місяці пошуків, 80 відгуків, 12 співбесід і два офери. Як айтішник з Козятина із сертифікатом Google та двома пет-проєктами роботу шукав
Айтішник-початківець Максим Наталчук поділився в LinkedIn власним досвідом пошуку роботи. Хлопець, згідно профілю, працює National Information Management Officer (Data Analyst) в компанії iMMAP. Але омріяному оферу передував непростий шлях. З дозволу автора dev.ua публікує історію Максима про пошук роботи в IT.