💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Вікторія ГорбікТаке життя
4 квітня 2023, 12:13
2023-04-04
Американські дослідники розробили чотириногого собакоподібного робота, який може грати у футбол на різній місцевості
Винахідники з Лабораторії неймовірного штучного інтелекту Массачусетського технологічного інституту, що є частиною Лабораторії комп’ютерних наук і штучного інтелекту (CSAIL), розробили роботизовану систему з ногами, яка може вести футбольний м’яч у тих самих умовах, що й люди. Про це повідомляє News.mit.edu.
DribbleBot — робот-собака для дриблінгу, маневрів із мʼячем, щоб уникати супротивників у дикій природі на різноманітних природних рельєфах, включаючи пісок, гравій, багнюку та сніг, використовуючи вбудовані системи зондування та обчислення.
Команда хотіла автоматично навчитися рухати ногами під час дриблінгу, щоб відкрити складні для сценарію навички реагування на різні місцевості. Для цього робота тренують за допомогою системи заохочувань. Коли він починає, не знаючи, як вести м’яч — він отримує винагороду, коли це робить правильно, або негативне підкріплення в іншому випадку.
«Одним із аспектів цього підходу до навчання з підкріпленням є те, що ми повинні розробити хорошу винагороду, щоб полегшити роботу, щоб навчитися успішного дриблінгу», — каже аспірант Массачусетського технологічного інституту Гейб Марголіс, який керував роботою разом з Яндон Джі, науковим асистентом Improbable.
За його словами, тренування у реальному часі займає кілька днів, а в симуляторі — сотні днів.
Бот також може орієнтуватися на незнайомій місцевості та відновлюватися після падінь завдяки контролеру відновлення, який команда вбудувала у свою систему. Цей контролер дозволяє роботу повернутися до ведення м’яча, допомагаючи йому впоратися з порушеннями розподілу та місцевістю.
«Уявіть, що є катастрофа, повінь або землетрус, і ми хочемо, щоб роботи допомагали людям у процесі пошуку та порятунку. Нам потрібні машини, щоб переміщатися місцевостю», — каже Пулкіт Агравал, професор Массачусетського технологічного інституту, головний дослідник CSAIL і директор лабораторії Improbable AI.
З боку апаратного забезпечення робот має набір датчиків, які дозволяють йому сприймати навколишнє середовище, дозволяючи йому відчувати, де він знаходиться, «розуміти» своє положення та «бачити» дещо навколо. Він має набір приводів, які дозволяють йому докладати зусиль та рухати себе та об’єкти. Між датчиками та виконавчими механізмами знаходиться комп’ютер, або «мозок», якому доручено перетворювати дані датчиків у дії, які він застосовуватиме через двигуни. Коли робот біжить по снігу, він не бачить снігу, але відчуває його через датчики двигуна.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.