Інструменти на основі штучного інтелекту можуть бути дуже корисними в низці сфер при відбудові України, зокрема в інфраструктурі, агросекторі, медицині, освіті та збереженні довкілля.
Таку думку у колонці на «Економічній правді» висловив директор з технологій GlobalLogic Антон Мужайло.
«Післявоєнна відбудова України потребуватиме чималих ресурсів, кількість яких завжди обмежена. Саме тому гостро стоїть питання автоматизації рутинних процесів, де участь людини може бути обмежена чи зовсім не обовʼязкова», — зазначає він.
Зокрема, в інфраструктурних проєктах ШІ може знадобитися у:
- плануванні відновлення зруйнованих будівель
- оцінці збитків
- генеральному плануванні зруйнованих міст
- перекваліфікації фахівців
- технології доповненої реальності для навчання в будівництві
- підвищенні безпеки працівників
У агросекторі, на думку директора з технологій GlobalLogic, за допомогою ШІ можна аналізувати доступність посівних площ, якість чорнозему та можливість відновлення певних ділянок, та відслідковувати ці параметри в режимі реального часу.
Що стосується медицини, то ШІ може допомогти власникам протезів. «Алгоритми на основі ШІ здатні вловлювати рухи людини та підлаштовувати роботу біонічного протеза залежно від того, які саме рухи вона робить щодня», — зазначає він.
У освітній сфері ШІ можуть використовувати для створення персоналізованих навчальних планів, інтерактивних уроків та навчальних матеріалів.
Що стосується сфери довкілля, то під час відновлення Україна потребуватиме стратегічних інвестицій для очищення і розмінування територій, а ШІ здатен агрегувати дані про якість води, ґрунту, повітря і показувати, як і де на це реагувати.