💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Вікторія ГорбікВійна
17 жовтня 2024, 12:58
2024-10-17
Японці планують постачати в Україну ШІ-дрони-міношукачі, але керувати безпілотниками будуть місцеві компанії. І ось чому
Японська компанія Prodrone, що базується в Нагої й виробляє промислові безпілотники, планує постачати в Україну дрони, які будуть визначати наземні міни. Комерціалізувати проєкт компанія має наміри вже у 2025 фінансовому році, ось у чому особливість пропозиції.
Компанія володіє ноу-хау для автономних польотів і польотів на низькій висоті. Дрони-геодезисти від Prodrone можуть стабільно літати на висоті приблизно 50 сантиметрів над землею, і компанія-виробник планує забезпечуватиме технічне керівництво безпілотниками, пише Nikkei Asia.
Безпілотники зможуть виявляти метал на десятках сантиметрів над землею. Штучний інтелект використовуватиметься для визначення того, чи є виявлений метал міною.
Prodrone продовжить розробку, щоб підвищити точність виявлення металу та ШІ, а також реалізувати бездротовий зв’язок за допомогою супутників. Безпілотники зможуть наносити виявлені міни на карту, інформацію про яку буде передано українському уряду.
Безпілотники призначені для використання на відкритих територіях, таких як сільськогосподарські угіддя. Чверть території України може бути засіяна мінами та іншими вибуховими пристроями, повідомляє Програма розвитку ООН. Розробку мінно-пошукового обладнання та керування безпілотниками планують передати українській компанії.
Prodrone оголосив про плани проєкту в червні й зараз працює над отриманням грантів від Організації промислового розвитку ООН (ЮНІДО).
Після того, як компанія проведе випробування з початковим грантом у розмірі $400 000, який вона очікує отримати вже в листопаді, UNIDO зважить надання додаткових $6,45 млн для фінансування проєкту. Prodrone сподівається почати роботу у 2025 фінансовому році, маючи на меті виробництво та експлуатацію близько 1000 безпілотників в Україні.
Комерціалізувати проєкт Prodrone планує у співпраці з міжнародною консалтинговою компанією Padeco. Саме остання відповідатиме за переговори з місцевими органами влади та компаніями. Prodrone також працює з Padeco з квітня, щоб розслідувати використання дронів для перевірки електромережі в Україні. «У майбутньому ми хотіли б сприяти економічному відновленню країни, розвиваючи виробництво безпілотників як експортну галузь для України», — сказав генеральний директор Шунсуке Тоя.
В Україні вже були випадки виявлення мін за допомогою безпілотників, але місцеві компанії кажуть, що станом на вересень таких здатних дронів у продажу не було.
Раніше ще у квітні 2022 року тоді ще український школяр Ігор Клименко представив свій проєкт схожого пристрою, він створив Quadcopter Mines Detector — квадрокоптерний міношукач. А також у вересні того ж року став переможцем премії Global Student Prize 2022 та виграв $100 000 за розробку технологій для дистанційного розмінування.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі