UNIT.City — місце, де люди працюють... КРАЩЕ! Обирай свій простір просто зараз 👉
Наталя ХандусенкоРобота
7 жовтня 2025, 14:50
2025-10-07
«Навіть не заробила на шаблонного листа-відмову», — дизайнерка, яка витратила 12 годин на ТЗ, про деградацію етичних норм роботодавців
UX/UI дизайнерка Діана Нікіфорова знайшла вакансію на Djinni від дизайн-агенції, яка повністю відповідала її досвіду. Попри велику конкуренцію, вона вирішила подаватися та завзято взялася до справи. Зрештою, ця історія завершилася тим, що дизайнерка назвала як «деградація етичних норм роботодавців наших днів», і ось чому.
UX/UI дизайнерка Діана Нікіфорова знайшла вакансію на Djinni від дизайн-агенції, яка повністю відповідала її досвіду. Попри велику конкуренцію, вона вирішила подаватися та завзято взялася до справи. Зрештою, ця історія завершилася тим, що дизайнерка назвала як «деградація етичних норм роботодавців наших днів», і ось чому.
Побачивши повністю релевантну вакансію, Діана швидко надіслала резюме. Разом із нею на цю роль також подалися ще 68 кандидатів.
Дизайнерка отримала відповідь від агенції з пропозицією виконати ТЗ, на яке вона витратила 12 годин свого особистого часу. У підсумку вона отримала запрошення на співбесіду разом з іншими 10 щасливчиками — принаймні така кількість людей забронювала час через Google Meet.
Фото роботи Діани Нікіфорової як ТЗ, опублікованої на Behance
«Співбесіда проходить топчик, як мінімум відчуття, що десь налажала не маю. Мені повідомляють, що рішення буде прийнято в п’ятницю. Думаю, ви вже здогадались, що в п’ятницю рішення не було», — розповіла Діана про подальший хід подій після співбесіди у своєму дописі в LinkedIn.
У понеділок дизайнерка вирішила написати роботодавцю сама, але знову не отримала відповіді. Зрештою Діана навіть не отримала шаблонного листа-відмови після 12 годин роботи, не говорячи вже про фідбек.
«Деякі компанії платять за виконання тестового — а тут навіть фідбеком не заплатили, та що там фідбеком, навіть не заробила на шаблонного листа-відмову», — підсумувала дизайнерка.
У своєму дописі Діана також звернулася до роботодавців з проханням проявляти повагу один до одного. «Велика конкуренція — не привід знецінювати один одного», — додала дизайнерка.
Безплатне масштабне тестове завдання — справжній біль сьогоднішнього ІТ-ринку. Про схожі історії dev.ua неодноразово розповідав раніше. Одна з них — про завдання на позицію java junior, яке ІТ-спільнота в LinkedIn назвала «готовим стартапом». Інша — про тестове, яке, на думку дизайнерки, є частиною комерційного проєкту.
«Я не бачу сенсу вам дзвонити. Ви або виконуєте завдання — або ні». Рекрутерка відмовилася спілкуватися щодо деталей про вакансію й одразу надала тестове завдання. Це така нова норма?
Коли новин немає, пишіть про обози із сіном. (© Mark Twain)
Або як би ще пропіарити себе...