«Норму за кількістю коммітів не виконав». 5 зізнань айтівців про неприємні звільнення з роботи
Brand and communication director Анастасія Джогола попросила айтівців поділитися досвідом неприємних звільнень з роботи.
Brand and communication director Анастасія Джогола попросила айтівців поділитися досвідом неприємних звільнень з роботи.
Brand and communication director Анастасія Джогола попросила айтівців поділитися досвідом неприємних звільнень з роботи.
«Впевнена, що у кожного були ситуації „неприємного звільнення“ поділіться історіями, що найнеприємнішого було у процесі звільнення? Хочеться зібрати свою власну статистику ну і пізніше зможу поділитись своїми історіями», — написала вона.
Айтівці жваво діляться досвідом. dev.ua обрав найцікавіші відповіді.
Компанія KSTT, — не вписався в колектив і дуже сильно не подобався менеджеру з Ізраілю.
Luxoft — більше місяця провалявся з запаленням легень, компанії то дуже не подобалось, і теж не вписався в колектив.
Playtagon — банкрутство компанії, тому теж звільнення (усієї команди).
Останнє місце роботи — теж звільнення через декілька місяців після початку війни, але потім взяли назад на парт-тайм, бо зрозуміли, що без DevOps буде їм тяжко.
А ще колись в банку працював у 2008-му, коли почалась світова фінансова криза, то теж звільнили.
Компанія Fulcrum Rocks. Не потягнув два проєкти одночасно, а лише один і почав сваритися трохи з тім лідом, який до мене вже «уйшов» попереднього девопса. Тому мене звільняли більше, аніж будь-кого.
У компанії TAP звільнили більш-менш нормально. Дали три місяці на пошук роботи. Напевно, одна з небагатьох компаній де після звільнення я ще спілкуюсь з колегами.
І ще в KSTT звільнили з вихідною допомогою у 2 чи 3 місячні зарплати. Точно вже я не пам’ятаю, за скільки місяців була виплата, бо давно було.
В інших компаніях — ні. Звільняли одним днем. В Playtagon навіть були проблеми з бухгалтерією потім, що навіть після мого звільнення не хотіли платити податки. Єдине, що було з хорошого, то Luxoft допоміг закрити ФОП. Дівчина, що вела його, їздила до мене в міську податкову за 150 км декілька разів з Києва, поки то все сама не закрила. То було для мене справжнє диво, якщо чесно. Ще були компанії, з яких я сам пішов колись. Syncier, Customer Times, Develux, Softheme. Причини різні. Але то — інша історія.
Прийшла на роботу, попрацювала до 11-ї, і мені зателефонували зі словами «Тебе звільнено, у нас скорочення, передай ключ від офісу іншим». І все. Причому, керівник хвалив мене напередодні за те, що я завжди залишалася в офісі довше за всіх
Не впровадив метріку в моніторингу, про яку й мови не було, але я мав про це додуматися. Менеджер так і сказав. Компанія Forte Group.
Мене звільнили трохи меньше ніж через рік роботи в цій компанії. Тому якщо б їх не влаштовувала моя робота — звільнили б раніше. Думаю просто не зміг розвинути навички телепатії, бо задачі всі закривав. Ну й менеджмент був білоруський, а в них багато спільного з росіянами. Цей випадок ще раз підтвердив, що працювати з менеджментом з СНД — дуже погана ідея, якщо ти хочеш просто працювати та отримувати гроші за свою роботу. З менеджментом з Заходу або індусами\арабами\євреями не можу згадати нічого подібного до приколів білорусів.
Зі свіжого: пропрацював у компанії 1,5 року, потім сек’юріті найняла індусів на аутсорс, та вони зламали конфігурації по доступах на проєкті.
Після двотижневого сидіння без роботи, пішов до їхнього менеджера казати, що діла не буде і треба їх міняти на інших. Був звільнений за годину.
У компанії IT проєкти це не профільний напрямок, можуть собі дозволити збитки… Багато американських компаній працюють в умовах інвестицій, маркетингу та показників розвитку… Тож якщо загальна картина гуд, і інвестори далі видають гроші тоді нема ніяких проблем…
Норму за кількістю коммітів не виконав. Норма була два комміти на день. Серйозно. Я підозрюю, просто підганяли цифри у квартальному фінансовому звіті і треба було терміново зменшити статтю «Витрати». Бо з таким самим успіхом можна було звільнити всіх, у кого прізвище починається з певної літери, або за знаком зодіаку.
Мене колись звільнили за українську мову, що я не захотів розмовляти з клієнткою з Донецька російською, то був десь 2013–2014 рік. Період Майдану!