Наталя Мала, Head of Recruitment: «Здебільшого на поточні проєкти ми залучаємо middle та middle+ спеціалістів і рідко наймаємо джунів. Проте час від часу в нас зʼявляються пропозиції для фахівців із 1–2-річним досвідом у сфері».
З власного досвіду та спираючись на процес відбору до Р2Н, їм для успішного проходження співбесіди я б рекомендувала, перш за все, писати супроводжувальний лист, де описувати основний досвід та цілі зрозуміло й наочно для потенційного роботодавця. В такому разі шанс потрапити в short-list наймотивованіших кандидатів буде суттєво вищий.
Вже на інтервʼю, по тому, як джун проявляється в процесі, рекрутер оцінює його перспективність, зрілість і навички тайм-менеджменту. Значну роль відіграє розгляд практичних ситуацій із роботи. Це інформативніше за гіпотетичні кейси, де кандидат може пофантазувати, та дозволяє краще зрозуміти його бекграунд і ставлення до роботи, особливо коли стикається зі складнощами. Рекрутер звертає увагу і на прагнення до саморозвитку та поведінку в процесі. Наприклад, ми просимо пригадати, чи траплялося кандидату вивчити щось дуже швидко, чи розповісти, коли йому не вдалося пройти навчання повною мірою чи взагалі. Головне — це як кандидат відповідає та як розставляє акценти.
І порада із практики для нетехнічних ІТ-спеціалістів: якщо джун хоче спробувати себе в marketing чи sales, то йому варто звертати увагу на продуктові компанії, адже, за даними порталу Djinni, вони частіше шукають нетехнічних фахівців.
Пічалька, HR - дуже відсталий напрям діяльності. Айтівці пора вже створити фреймворки, щоб зробити роботу HR прозрачною та стандартизованою, а плодити вахтерів.
Мають бути стандарти на резюме, стандарти на проведенная співбесід, а не що хочу те роблю, як в голову стрельне, тим паче людей без проф. освіти.