💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Вікторія ГорбікДопомога
16 вересня 2024, 08:38
2024-09-16
Експерт розповів, як шахраї використовують програми з віддаленим доступом для злому і чи можна убезпечитись від втрати особистих даних та грошей
Шахраї активізувались в останні два місяці літа і використовують схеми обману з віддаленим доступом, щоб виманювати особисті дані та кошти українців. Ось, що радить зробити експерт з інформаційної безпеки Юрій Япко, щоб убезпечити себе від втрат.
«Зловмисники під різними приводами просять встановити фейковий застосунок на смартфон або перейти за фішинговим посиланням, і далі вони за його допомогою викрадають гроші або оформляють кредит», — розповів експерт, на якого посилається GSMinfo.
За його словами, на подібні схеми припадає близько 30-40% усіх хакерських атак із застосуванням віддаленого доступу.
Наприклад, ось кілька методів, які використовують зловмисники, і що відбувається з ресурсами людини:
Телефонують своїм жертвам від імені співробітників «Дії» і пропонують оновити персональні дані. Шахраї переконують людину в необхідності встановити якусь програму, за допомогою якої їм вдається отримати доступ до смартфона і всіх банківських додатків жертви, яка нічого не підозрює.
Телефонують людям від імені «Нафтогазу» і сервісів оголошень. Нібито співробітники газової компанії пропонують встановити додаток, за допомогою якого буде легше передавати показання лічильників.
Або «покупець» просить продавця увімкнути відеозв’язок, а потім надсилає фішингове посилання. Після того, як людина переходить за ним, телефон жертви блокується, а шахрай продовжує бачити демонстрацію екрана. Так зловмисникам вдається побачити код-паролі від самого телефону, банку та інших додатків.
Япко порадив українцям:
встановити на свій смартфон антивірус,
визначник номера,
а також уважніше ставитися до посилань, які надсилають незнайомі люди.
«Росіяни завжди хочуть когось трахнути». Микита Книш розповів FT, як українські хакери видавали себе за дівчат, зламували камери відеоспостереження та россайти заради перемоги
Видання Financial Times опублікувало статтю про роботу українських хакерів у війні проти рф, засновану на розмові з українським білим хакером Микитою Книшем. Він, як і сотні інших хакерів, допомагає боротися із російськими загарбниками в кіберпросторі. Наводимо адаптований переклад матеріалу.