💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоНавколо IT
29 вересня 2023, 17:03
2023-09-29
Ексзаступник міністра оборони розповів, як влаштоване IT у відомстві. Ось що він передав наступниці
У лютому 2023 року у колишнього міністра оборони Резнікова з’явився заступник із диджиталу. Ним став айтівець і засновник фонду «Повернись живим» Віталій Дейнега. Перше своє інтерв’ю після призначення дав аж у липні. Причина його мовчанки — щоб не відволікали. А 18 вересня Уряд звільнив Віталія Дейнегу та ще 5 заступників міністра оборони. Айтівець розповів, що було зроблено за сім місяців на посаді.
«Я часто кажу, що цю війну виграють солдат, дипломат та айтішник. Просто роль останнього часто недооцінюють, а даремно», написав Віталій Дейнега у Facebook.
За словами Дейнега, за сім місяців було зроблено:
— Перезапустили Директорат цифровізації — співробітники були перевірені на поліграфі, понад 60% звільнено, підрозділ був доукомплектований. «Коли я прийшов у міністерство, Директорат не міг підготувати навіть найпростішого документа, не те що відстояти його на комітеті парламенту чи в уряді» — зазначив ексзаступник міністра,
— Запроваджена група бізнес-аналізу й система регулярного менеджменту, щоб рішення або процеси супроводжувалися попереднім аналізом, моніторингом і звітністю за прикладом комерційних компаній.
— Паралельно йшла велика міжнародна робота. Мета — отримати максимум ресурсів, підтримки, нові можливості для інформаційного обміну.
Була створена ІТ-коаліція на вересневому Рамштайні. Естонія, Люксембург, Данія і Бельгія оголосили, що допомагатимуть Україні розбудовувати цифрову інфраструктуру Сил Оборони. Люксембург повідомив, що вже виділяє на це S10 млн.
«Маємо бути чесними — без міжнародних партнерів ми не матимемо достатньо грошей, щоб здійснити цифровий прорив, який допоможе Україні вести війну наступного покоління» — підкреслив Дейнега.
— Почали активно просувати потрібні зміни в закони та постанови й «розстрілювали з великих калібрів шкідливі й потенційно корупційні». Наприклад, закон № 8087 за ці 7 місяців так і не зміг потрапити на друге читання.
«І це лише дуже коротко і дуже стисло стосовно треків, про які можна говорити. Є ще величезна кількість речей, про які говорити можна буде геть нескоро або й узагалі ніколи. Але просто подивіться на ефективність ППО, на те, що в росіян комплекси контрбатарейної боротьби та РЕБ горять, як тільки у нас знаходиться зайва ракета, на відео, де горять їхні комплекси ціною в десятки й сотні мільйонів доларів… За всім цим стоїть військова цифра. І ще 7 місяців тому все було геть інакше», — підсумував Віталій Дейнега.
Наступниці Катерині Черногоренко залишив перехідну книгу з описом зробленого та дорожньою картою, якими мають бути наступні кроки для побудови цифрової екосистеми Сил Оборони. «Я готовий допомагати всім необхідним, щоб ці рішення ухвалювались, а наші напрацювання втілювались. І буду слідкувати за подальшою розбудовою інституції, якої ще 7 місяців назад просто не було».
Як айтішникам долучитися до Центру інновацій Міноборони? Представник відділу відповів на ключові запитання
Центр інновацій і розвитку оборонних технологій Міноборони шукає спеціалістів. Про це ми писали тут. Але в процедурі не все зрозуміло. Артем Мартиненко, представник Центру інновацій і розвитку оборонних технологій, надав кореспонденту dev.ua роз’яснення щодо ряду проблем, пов’язаних із пошуком спеціалістів.