💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоВійна
23 серпня 2024, 13:38
2024-08-23
Федоров про український Defense Tech: «До українських розробок проявляє зацікавленість понад 100 інвестиційних партнерів з більш як 30 країн світу»
Віцепрем'єр-міністр та міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров вважає, що Україна стає одним із глобальних Defense Tech хабів світу. Він також заявив, що «на полі бою мають воювати технології».
Про це Федоров розповів в інтерв’ю AIN.UA. «Партнери захоплюються експертизою наших розробників, а також тим, що українські рішення показують свою ефективність на реальному полі бою. Багато країн-партнерів намагаються використати наш досвід і напрацювання для вдосконалення власних розробок», — сказав він.
За словами очільника Мінцифри, до українських розробок проявляє зацікавленість понад 100 інвестиційних партнерів з більш як 30 країн світу. Серед них — великі венчурні фонди, ангельські синдикати, приватні інвестори.
Він розповів, що в жовтні планується провести перший міжнародний інвестиційний саміт про українську Defense Tech індустрію Defense Tech Valley, де зберуться сотні інвесторів з України та світу, українські й іноземні компанії.
Федоров також відповів на питання, чи можуть роботи замінити людей на війні, зокрема піхотинців. «На полі бою мають воювати технології, а роботизація — це єдиний шлях, як зберегти життя людей. Тож ми фокусуємося на роботизованих платформах, бо бачимо в цій сфері точку розвитку й великі можливості. Зараз це один із пріоритетних напрямів для кластера Brave1», — сказав міністр цифрової трансформації.
Він зазначив, що в Україні вже працюють понад 160 виробників наземних роботизованих комплексів, а на платформі Brave1 зареєстровані більш ніж 240 розробок. Завдання Defense Tech, на його думку, полягає в тому, щоб мінімізувати участь людини там, де це можливо. Зокрема під час евакуації поранених.
«У нас вже є роботи, які здатні самостійно приїхати по пораненого та евакуювати його без участі людини. Так, український робот „Воля-Е“ вже евакуював понад 100 поранених і полеглих військових. Тільки впродовж одного тижня боїв на Донецькому напрямку цей робот зумів евакуювати близько 20 поранених», — стверджує Михайло Федоров.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)