🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоЗброя
6 грудня 2024, 14:52
2024-12-06
Естонський оборонний стартап Frankenburg Technologies із наступного року почне тестувати антидронові ракети для України
Естонська компанія оборонної промисловості Frankenburg Technologies з нового року почне випробування в Україні своїх маленьких зенітних ракет, які призначені ефективно збивати ірансько-російські дрони.
«Ця технологія є перспективною, і ми почнемо її тестувати в Україні в новому році», — сказав виданню ERR Кусті Сальм, генеральний директор Frankenburg Technologies. За його словами, угода знаходиться на стадії тестування, а технологія компанії отримала широку увагу.
Естонська компанія, яку відносять в четвірку провідних miltech стартапів Європи, виготовляє дешеві ракети для збиття безпілотників, які використовують штучний інтелект для ураження цілі. У Frankenburg говорять, що прагнуть революціонізувати системи наведення ракет за допомогою програми ситуаційної обізнаності на основі штучного інтелекту.
Стартап ще не залучав венчурний капітал, але Сальм підтвердив, що компанія забезпечила собі фінансування.
За його словами, потреба в новому озброєнні не зникне, навіть якщо в Україні буде укладено режим припинення вогню. «В Європі очікується нова і набагато більша війна», — говорить CEO Frankenburg.
Зенітна ракета Frankenburg Mark 1 повинна ефективніше боротися з безпілотниками-камікадзе Shahed іранського походження. Вона може вражати цілі, що летять на висоті до двох кілометрів.
«І з огляду на все у Frankenburg Technologies прийняли ряд абсолютно вірних концептуальних рішень. З огляду на наведений опис, наприклад, могли використати у ролі головки самонаведення камеру та „машинний зір“ з автовиявленням та автонаведенням на ціль», — відзначають у мілітарному виданні Defense Express.
В матеріалі наголошуються на тому, що таке рішення «на порядки дешевше за будь-який інший варіант» із радіолокаційною, інфрачервоною чи навіть напівактивною лазерною системою наведення.
За даними ERR, Frankenburg планує розпочати своє виробництво спочатку з обсягом кількох десятків ракет на тиждень, але в третьому кварталі вже буде виробляти сотні зенітних ракет щотижня.
Основним власником компанії є Тааві Мадіберк, якому належить 70,32% акцій. Крім того, власники включають MM Grupp, що належить Маргусу Ліннамяе, який володіє 25,97% акцій компанії, і Марко Віркебау з 3,7%.
Раніше стало відомо, що дві американські техкомпанії IronNet та Asterion Systems створили систему протидії БпЛА, яку називають потенційним «геймченджером» у війні росії проти України.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі