💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Вікторія ГорбікШІ
10 жовтня 2024, 08:40
2024-10-10
Двоє ШІ-дослідників Google отримали Нобелівську премію з хімії. До чого тут антимонопольна боротьба?
Двоє вчених із компанії Google, які проводили AI-дослідження, були двома з трійки лауреатів, які отримали Нобелівську премію з хімії. Їхні напрацювання допоможуть у кращому розумінні людського організму та боротьби з хворобами за допомогою штучного інтелекту. Проте навколо компанії вирує антимонопольна боротьба.
«Цього року Нобелівський комітет отримав штучний інтелект», — пише The New York Times, посилаючись на слова Орена Етціоні, почесного професора інформатики Вашингтонського університету. За його словами, нагороди, які отримали вчені в середу, є свідомим визнанням того, наскільки впливовим AI став у науковому світі.
Нобелівську премію отримали Деміс Хассабіс, виконавчий директор основної лабораторії штучного інтелекту Google, і Джон Джампер, один із науковців лабораторії, були одними з трійки дослідників. За день до нагороди ще один виходець із компанії Джеффрі Хінтон, колишній віцепрезидент і дослідник Google, став одним із двох лауреатів Нобелівської премії з фізики за новаторську роботу зі штучного інтелекту.
Доктор Хінтон і доктор Хассабіс були частиною невеликої академічної спільноти, яка роками розвивала нейронні мережі, тоді як решта світу здебільшого ігнорувала це. 76-річний доктор Хінтон любив називати 48-річного доктора Хассабіса своїм «гранд-постдоктором», оскільки він керував докторською роботою вченого, який пізніше керував дослідженнями доктора Хассабіса.
Доктор Хассабіс також стурбований тим, що АІ може спричинити низку проблем або навіть загрожувати людству, якщо його не контролювати ретельно. Але він вважає, що залишатися в компанії — найкращий спосіб переконатися, що її штучний інтелект не викликає проблем.
Проте навколо компанії вирує антимонопольна боротьба.
Напередодні вручення Нобелівської премії у вівторок ввечері Міністерство юстиції заявило, що може звернутися до федерального суду з проханням змусити Google виділити частини компанії або змінити спосіб її роботи, щоб усунути свою монополію в онлайн-пошуку.
А в понеділок федеральний суддя в Каліфорнії зобов’язав Google дозволити іншим компаніям розміщувати магазини програм на своїй операційній системі Android протягом трьох років у рамках третьої антимонопольної справи.
Речниця Google, Джейн Парк, у заяві в середу зазначила: «Ми повинні діяти з обережним оптимізмом і вести розмову із широким суспільством про ризики, щоб зменшити їх і розкрити неймовірну здатність ШІ прискорити наукові відкриття».
Як нейромережі бачать вільну та незалежну Україну? Тест dev.ua
Нейронні мережі для генерації зображень бачать світ по-своєму, їхню логіку зрозуміти часом зовсім неможливо. Але таки хочеться. На честь Дня Незалежності України редакція dev.ua вирішила провести невеликий експеримент.
Ми задали чотирьом різним нейронним мережам п’ять однакових запитів: «прапор України», «День Незалежності України», «український Крим», «перемога України» та «українці». Отриманими результатами ми ділимося з вами нижче.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі