😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Олександр КузьменкоЗброя
26 лютого 2025, 11:11
2025-02-26
«Це гаряча технологія». У Brave1 є 5 MVP у сфері роїв дронів, проте цьогорічним геймченеджером може стати ракетна програма
Керівниця оборонного кластеру Brave1 Наталія Кушнерська розповіла про те, що ракетна програма має потенціал стати геймченджером на фронті у 2025 році. Проте повітряні дрони «залишаться базою», а українські розробники вже мають 5 MVP перспективної технології рою дронів.
Керівниця оборонного кластеру Brave1 Наталія Кушнерська розповіла про те, що ракетна програма має потенціал стати геймченджером на фронті у 2025 році. Проте повітряні дрони «залишаться базою», а українські розробники вже мають 5 MVP перспективної технології рою дронів.
Про це Кушнерська розповіла виданню «Forbes Україна». Вона працює з проєктами Мінцифри протягом двох років, а у квітні 2023-го очолила Brave1.
«Кодифікувати ще більше розробок, щоб вони швидко з’являлися на фронті. Активно розвиваємо ракетну програму. Десятки компанії працюють над розробкою українських ракет. Деталей не можемо розкривати. Наступний крок — більше грантів і більше ракет всіх видів», — відповіла очільниця Brave1 на питання про цілі кластера на 2025 рік.
За словами Кушнерської, серед технологій-геймченджерів на фронті, які фінансували у Brave1, у 2023 році був окопний РЕБ, а у 2024 наземні роботи та боєприпаси для дронів. У 2025 рік ним може стати ракетна програма, але «повітряні дрони залишаються базою».
Вона відзначила, що українські розробники продовжують працювати над технологією рою дронів, щоб відійти від концепції «один дрон — один оператор».
«Що стосується роїв — це гаряча технологія, працюємо над 5 MVP. Технологія групового застосування дронів більш ефективна, один оператор здатен буде керувати не одним БпЛА, а цілою групою», — сказала Наталія Кушнерська.
Бюджет Brave1 на 2025 рік складає 3 млрд, але якщо гроші закінчаться раніше, кластер може запросити в уряду додаткове фінансування. За словами Кушнерської, у разі заморозки чи припинення війни, Brave1 буде працювати поки на це буде «запит і потреба».
Раніше віцепрем'єр-міністр і міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що оборонний кластер Brave1 налічує вже понад дві тисячі розробок, які отримали $5 млн грантів. Він також анонсував спецпроєкт ракетної програми, який стартує вже цього року.
Влітку минулого року повідомлялося, що українська компанія Swarmer працює над технологію штучного інтелекту, яка об'єднує БпЛА у великі мережі для скоординованих атак.
Нещодавно Chief Technology Officer дніпровської компанії DeViro, яка спеціалізується на проєктуванні, розробці та виробництві БПЛА, зокрема безпілотника «Лелека», Денис Чумаченко поділився своїми міркуваннями щодо роїв дронів та способів, як їм протидіяти.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)