🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Ігор Вишневський Гроші
29 грудня 2024, 09:48
2024-12-29
Гетманцев анонсував запуск нової системи СОД РРО «для виявлення ризикових операцій при здійсненні готівкових розрахунків»
У І кварталі 2025-го, тобто з початку наступного року, в промислову експлуатацію запускається нова аналітична система СОД РРО для виявлення ризикових операцій при здійсненні готівкових розрахунків.
Про це на своєму телеграм-каналі повідомив голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
«Ще один крок до прозорості відносин між платником та податковим органом. Розроблена аналітична система СОД РРО для виявлення ризикових операцій при здійсненні готівкових розрахунків. Проєкт реалізовано за підтримки EU4PFM», — заявив він.
Зі слів Гетманцева, система дає можливість:
швидко та у повному обсязі отримувати інформацію щодо суб’єктів господарювання, які зареєстрували РРО/ПРРО;
аналізу даних щодо розрахункових операцій проведених через РРО/ПРРО;
своєчасного виявлення податкових ризиків, аномальних відхилень розмірів як окремих розрахункових операцій так і згрупованих за певними критеріями виторгів, та ефективне управління ними;
запровадити якісний автоматичний відбір платників, виключно за наявності ризиків, для проведення фактичних перевірок;
інформування громадськості щодо загальних показників розрахунків проведених суб’єктами господарювання через РРО/ПРРО;
створення бази для надання сервісів суб’єктам господарювання, які зареєстрували РРО/ПРРО.
Які візи за кордоном можуть оформити цифрові кочівники: великий гайд по Digital Nomad у 30+ країнах світу
Адвокат, старший партнер Адвокатського об’єднання OfficiumLaw, Костянтин Буяло, написав докладну статтю про те, де айтішники можуть отримати Digital Nomand — візу для фрилансерів та робітників, які працюють віддалено, що надає її власнику право на проживання у певній країні протягом тривалого періоду. Розповідаємо найважливіше зі статті Костянтина на DOU.
Які податки платять за кордоном айтішники з України, змінюючи податкове резидентство. Приклади Польщі, Швеції, Литви та Хорватії
Після закінчення 6 місяців безвізового перебування в Європі релоковані IT-спеціалісти, які здебільшого не оформляли посвідку на проживання в іншій країні, або ж навіть із нею, мають змінити податкове резидентство та платити податки в країні перебування (тільки Польща зробила виняток для України за бажанням). Звісно, компанії, що мають офіси за кордоном, оформлюють працівників у свої підрозділи там. А інші? Ми запитали про це айтішників. Кілька IT-спеціалістів розповіли, які податки платять у різних країнах.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі