🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоGameDev
12 лютого 2025, 16:57
2025-02-12
Valve попередила користувачів Steam, які завантажили гру зі шкідливим програмним забезпеченням
Компанія Valve, яка створила ігровий сервіс Steam, попередила користувачів про виявлення і видалення безплатної гри, яка ймовірно містила файли зі зловмисним софтом. Гравцям, які її встановили, радять перевірити свої комп’ютери.
Компанія Valve, яка створила ігровий сервіс Steam, попередила користувачів про виявлення і видалення безплатної гри, яка ймовірно містила файли зі зловмисним софтом. Гравцям, які її встановили, радять перевірити свої комп’ютери.
Про це повідомив акаунт аналітичного сервісу SteamDB в X (Twitter), який опублікував лист від Valve. «Минулого тижня в Steam з’явилася гра під назвою PirateFi, яка містила шкідливе програмне забезпечення. Valve видалила гру два дні тому», — зазначається в дописі.
Valve надіслала повідомлення потенційно постраждалим гравцям, щоб попередити їх про загрозу і запропонувати вжити заходів для перевірки на наявність будь-яких несподіваних вірусів або програмного забезпечення.
Гра PirateFi для Steam з’явилася в магазині Valve у четвер, 6 лютого. Наразі її сторінка не доступна в Steam, але посилання на гру відображається в пошуку та webarchive. Вона описується як «захоплива гра на виживання у яскравому світі з низьким рівнем політикуму, де ви можете грати як поодинці, так і з іншими гравцями».
Вона пропонувала гравцям такі заняття як риболовля, полювання, фермерство, а також будівництво баз, виготовлення зброї й змагальний мультиплеєр проти банд гравців-суперників. PirateFi можна було безплатно завантажувати в Steam, як й інші ігри, що пропонуються за моделлю f2p.
Скриншот видаленої сторінки гри PirateFi
У понеділок, 10 лютого, Valve видалила PirateFi зі Steam, а користувачі, які грали в гру, отримали електронного листа з попередженням.
«Ми звертаємося до вас, тому що ви нещодавно запустили PirateFi в системі Steam. Акаунт розробника цієї гри у Steam завантажив до Steam білд, які містять підозріле шкідливе програмне забезпечення. Ви грали в PirateFi у Steam, поки цей білд був активний, тож цілком імовірно, що ці шкідливі файли запустилися на вашому комп’ютері», — повідомили у Valve.
В компанії запевнили, що білд, який містив підозріле шкідливе програмне забезпечення, було видалено зі Steam, але «наполегливо рекомендували» виконати повну перевірку системи за допомогою антивірусної програми, та переконатися, що PC не з’явилося «несподіваного або нещодавно встановленого програмного забезпечення».
Лист з попередженням від Valve, який оприлюднив акаунт SteamDB
«Ви також можете розглянути можливість повного переформатування операційної системи, щоб переконатися, що на вашому комп’ютері не залишилося на вашому комп’ютері не залишилося жодного шкідливого програмного забезпечення», — додали розробники Steam.
Нагадаємо, що минулого року в Steam вийшла рекордна кількість ігор. За даними SteamDB, розробники розмістили 18 825 нових проєктів, що перевищило торішній показник, 14 311, на 30%.
Як ламають відео-ігри та викладають їхні піратські копії? Розповідає програміст
Що, юний хакер, тобі цікаво, які ігри ще досі не крякнули? Тоді мерщій читай цю статтю. Нижче ми розглянемо, які технології використовуються для захисту ігор від злому. Також не пройдемо повз рекордсменів. Дізнаємося про рекордний час, за який вдалося зламати гру. Та розглянемо справжніх «міцних горішків».
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.