Зі слів Ньюсома, якого цитує Associated press, ця законодавча ініціатива, що викликала дуже бурхливу реакцію з боку стартапів і технологічних гігантів, могла завдати суттєвої шкоди галузі.
«Хоча законопроєкт має добрі наміри, він не враховує, чи розгортається система штучного інтелекту в середовищах високого ризику, чи передбачає це ухвалення критичних рішень або використання конфіденційних даних. Замість цього законопроєкт застосовує суворі стандарти навіть до найпростіших функцій — якщо їх розгортає велика система. Я не вважаю, що це найкращий підхід до захисту населення від реальних загроз, які створює технологія», — пояснив Ньюсом.
Ньюсом, однак, оголосив, що штат буде співпрацювати з кількома експертами галузі, аби розробити справді дієві обмеження щодо потужних моделей ШІ.
Водночас автор заветованого законопроєкту, сенатор від Демократичної партії Скотт Вінер назвав вето «відступом для всіх, хто вірить у нагляд за великими корпораціями».
«Компанії, які розробляють передові системи штучного інтелекту, визнають, що ризики, які представляють ці моделі для громадськості, реальні та швидко зростають. Хоча великі лабораторії штучного інтелекту взяли на себе зобов’язання щодо моніторингу та пом’якшення цих ризиків, правда полягає в тому, що добровільні зобов’язання промисловості не підлягають виконанню та рідко приносять користь громадськості», — сказав Вінер.
На початку вересня Конвенцію Ради Європи «Про штучний інтелект і права людини, демократію та верховенство права» підписали Європейський Союз, США, Велика Британія та ще сім країн.
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі