🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Марія БровінськаСтартап
29 липня 2022, 09:11
2022-07-29
15-річний школяр зі Львова створює потужні повербанки для військових: один прилад може зарядити 15 телефонів. Історія доброї справи
15-річний львів’янин Захар Щурко створив надпотужний PowerBank, який став у пригоді захисникам України на фронті. Свій винахід він створив, витративши кошти, які разом із братом збирав на ноутбук і велосипед ― 16 000 грн.
«Ми вирішили, що без ноута та велосипеда прожити зможемо, а такий пристрій, можливо, зараз може врятувати комусь життя та наблизити перемогу», ― каже Захар.
Надалі в планах хлопця ― щонайменше десяток зарядних пристроїв для ЗСУ до кінця літа. Що для цього потрібно та як школяр дійшов до ідеї створення потрібного нині військовим приладу — Захар розповів dev.ua.
Цьогоріч хлопець закінчив 9 клас і найближчі два роки планує присвятити підготовці до вступу до вишу. Школяр зізнається, що тяжіє до гуманітарних наук, але приладобудування та певні фізичні теми його цікавлять навіть більше.
Минулого року Захар самостійно зібрав комп’ютер, а цьогоріч узявся за корисний винахід, до якого навіть знайшов маленькі сонячні панелі. Хлопець каже, що ідея створення такого пристрою виникла давно, ще до повномасштабного вторгнення — удома часто зникало світло, а Захар хотів так продовжити роботу своїх гаджетів, щоб елементарно пограти в ігри.
«Ми з братом збирали гроші на ноутбук і велосипед», ― зізнається Захар. А потім хлопець побачив рекламу зарядного пристрою, «Як на мене, він коштував надто дорого. І, оскільки я раніше цим цікавився, і трошки розумів, що треба, щоб виготовити менш дорогий аналог, вирішив спробувати», ― розповідає Захар.
Пристроєтворення
За словами Захара, усі деталі, які він використав у прототипі свого винаходу ― заводські.
Акумулятор, наприклад, Захар замовив в інтернеті, контролер ― напряму в постачальника, коробки для приладу школяр купив в «Епіцентрі».
Хлопець розповідає, що від виникнення ідеї до її реалізації прийшло два тижні. Але надалі, упевнений Захар, виробництво наступних приладів займатиме не більш як тиждень. «Мені трохи допомагав тато ― щось свердлити, паяти, бо я ще не маю достатньо навичок», ― каже хлопець. Та основну ідею хлопець продумав і зрозумів, як реалізовувати, дивлячись YouTube, читаючи технічні статті без будь-якої додаткової технічної підготовки чи гуртків.
Військові в захваті
Перший екземпляр зібраного Захаром джерела живлення відправиться до 1 батальйону 92 бригади ЗСУ. Захисники відзначають, що така річ дуже потрібна не лише через свої властивості, але й тому, що працює дуже тихо та не видає позицій.
До речі, цей пристрій може зарядити понад 15 мобільних телефонів, рації, дрони й інші пристрої. А за потреби пристрій можна обладнати більш потужною батареєю або ж використати інші більш потужні способи для зарядки.
За словами Захара, його пристрій має дві модифікації ― із сонячними панелями та без них. Перший варіант обійшовся хлопцеві у 20 500 грн, другий, без панелей, ― у 16 500 грн.
Велике майбутнє
Захар зізнається, що поєднувати з конструюванням своє професійне життя в майбутньому не планує. «Я хочу стати пілотом, а це більше як хобі. До війни мріяв стати пілотом цивільної авіації, тепер же розумію, що все може змінитися», ― каже підліток. Цікаво, що батьки хлопця ― лікарі-стоматологи.
«Він буде, як iPhone 13 Pro» серед пауербанків та зможе завести танк. Як українські винахідники розробили надсучасний пауербанк для військових та що він може
Одним з героїв нового випуску проєкту Ukrainian Underdogs стали виробники надсучасних пауербанків Scat. Його представили співзасновник компанії Євген Алєкєєв та співзасновник і керівник виробничого процесу Андрій Мельниченко.
Нагадаємо історію створення та еволюцію пауербанків, а також їхні особливості та плани, які мали винахідники.
(текст від 7 червня 2022 року)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі