🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Марія БровінськаГаряченьке
13 грудня 2024, 13:06
2024-12-13
Харківський програміст намагається відсудити у Ciklum десятки тисяч гривень за договором від 2015 року. Тривають суди
Харківський програміст Володимир Коротецький вже майже пів року судиться з IT-компанією Ciklum, вимагаючи повернути йому десятки тисяч гривень за послуги по договору від 2015 року. Тривають суди.
Цікаво, що позивач виступає у справі як ФОП. Втім його ФОП зареєстрований тільки пів року тому.
Перший позов, згідно з даними реєстру судових рішень, Коротецький подав до Господарського суду Києва ще у липні поточного року. Розробник вимагав від Ciklum стягнення 49 640,69 грн заборгованості за договором про надання послуг від 5 серпня 2015 року. Що саме робив програміст, згідно з договором, у матеріалах справи не конкретизується.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 15 липня 2024 вказану позовну заяву було залишено без руху, заявнику надано строк на усунення зазначених в ній недоліків. Згодом суд прийняв заяву до розгляду та відкрив провадження у справі.
11 жовтня Госпсуд столиці відмовив у задоволенні позову Коротецького до Ciklum про стягнення 49 640,69 грн, оскільки позивач не надав належних доказів на підтвердження своїх доводів щодо наявності підстав для стягнення з відповідача заборгованості.
17 жовтня програміст подав апеляцію на рішення Госпсуду Києва. Було відкрите апеляційне провадження. Та результати розгляду поки не оприлюднено.
На цьому IT-ФОП не зупинився. І 18 жовтня звернувся до Госпсуду столиці з новим позовом. Цього разу вимоги програміста полягали в тому, аби стягнути з Ciklum за договором про надання послуг від того ж 5 серпня 2015 року вже іншу суму основної заборгованості — 30000 грн. Також він вимагає компенсації 3003 грн пені. Суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі. Втім суд відмовив позивачеві на вимогу розглядати справу з викликом сторін, і розглядатиме її онлайн у режимі відеоконференції. Судове засідання призначено на 12 грудня. Проте результатів розгляду ще не оприлюднено.
21 жовтня 2024 року Коротецький знову звернувся до Госпсуду столиці. Цього разу вже з вимогою визнання недійсною додаткової угоди від 1 грудня 2021 року до договору від 5 серпня 2015 року. Суд прийняв заяву до розгляду та відкрив провадження у справі. Розглядатимуть справу теж у режимі відеоконференції. Утім, 9 грудня суд вирішив продовжити строк проведення підготовчого провадження на 30 днів.
Наразі компанія-відповідач не коментує ситуацію, чекаючи остаточних висновків суду по описаних вище справах.
Як увійти в IT, якщо не вмієш кодити? Три історії неайтішних спеціалістів з Ciklum, TECHIIA та Intetics
Для того, аби працювати в IT, необов’язково вміти писати код. Адже в компаніях велика кількість спеціалістів, які не знають жодної мови програмування та не орієнтуються у фреймворках.
dev.ua розповідає, як влаштована робота в IT неайтіших спеціалістів й чим вона їх приваблює.
«Ситуація вже пройшла точку критичного дна». Що відбувається на ринку праці та чи є шанс на відновлення активного найму в українському IT
36% українців, які втратили роботу, не знають, як її шукати, рапортує Work.ua. Зокрема, 15% читачів dev.ua, згідно з опитуванням, також опинилися за бортом і наразі не працюють. Скаржаться на досить скромний найм у порівнянні з довоєнними часами і рекрутери. Висновок, що ринок кандидата через війну перетворився на ринок роботодавця, вже ні в кого не викликає сумнівів.