😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Анна НагорнаТаке життя
30 травня 2022, 17:31
2022-05-30
Що буде з ІТ-ринком після війни? Айтішники розповідають про свої побоювання
Колеги з DOU провели опитування серед українських ІТ-фахівців про їх основні побоювання щодо найму та пошуку роботи після війни. Більшість айтішників переживають, що ринок буде перенасичений кандидатами, конкуренція зросте, а зарплати знизяться.
Колеги з DOU провели опитування серед українських ІТ-фахівців про їх основні побоювання щодо найму та пошуку роботи після війни. Більшість айтішників переживають, що ринок буде перенасичений кандидатами, конкуренція зросте, а зарплати знизяться.
Менше іноземних замовників
Багато відповідей була повʼязана з тим, що іноземні замовники будуть неохоче працювати з українськими фахівцями через ризик повторної війни.
Ось деякі думки:
«Наймання буде тільки з релокацією через потенційні ризики нової фази загострення війни» (Solution Architect).
«IT-фахівці з України будуть непривабливими для замовників через ризики повторення війни» (Middle Android Developer).
«Переживаю, що через постійну загрозу втратити співробітника через війну іноземні інвестори компаній можуть припинити наймання в Україні» (HR).
Велика конкуренція та зниження зарплат
ІТ-фахівці очікують, що ринок стане ще більш перенасиченим кандидатами, через що роботу буде складно знайти. Конкуренція серед початківців та світчерів стане серйознішою. А компанії, на їхню думку, знижуватимуть зарплати і погіршуватимуть умови праці через велику кількість кандидатів.
Думки айтішників:
«Збільшиться конкуренція, бо буде більше світчерів. Неможливо виїхати з країни — відповідно, падіння зарплати» (Junior С++ Developer).
«Буде мало охочих взяти початківця» (Sales Manager).
«Скоротиться об’єм ринку, бо буде менше компаній, менше розробників, менший попит, більша конкуренція на одну вакансію» (Junior Python Developer).
«Буде менше вакансій з адекватними умовами й більше — з ненормованим графіком» (Middle PHP Developer).
Примусовий вступ у Дія City
Дехто побоюється, що переведення компаній до Дія City стане обовʼязковим, податки стануть більшими, а дохід — меншим.
«Робота із «безнаДія City» (.NET Middle Developer).
«Зростання податків, зменшення зарплатні» (Lead QA).
«Підвищення податків до «нижньої планки Європи», Дія City, стимулювання галузі, заборона зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД)» (Senior Data Engineer).
«Підвищення податків, примусове переведення на Дія City» (QA).
Деградація скілів через мобілізацію
«Занадто довгий час мобілізації та втрата досвіду і навичок» (Senior C++ Developer).
«Що не збережеться місце роботи, бо ти в ЗСУ. І потім знову доведеться проходити інтерв’ю» (General QA).
«Відсутність робочого досвіду за час мого перебування в ЗСУ. Деградація скілів» (РМ).
Залишки російського
Деякі айтішники також переживають, аби в їхніх компаніях після війни не залишилося нічого російського.
«Найгірше для мене — якщо компанія матиме або має будь-які зв’язки з рашкостаном» (Senior QA).
«Російська як обов’язкова мова комунікації в компанії, що є проявом проросійських позицій компаній» (Junior DevOps / Unix System Administrator).
Хочу заробляти більше. Як айтішники просять про підвищення зарплати
На форумі DOU розробники обговорюють досить чутливу тему — підвищення зарплати. Один із користувачів форуму задався питанням про те, що треба зробити, щоб заробляти більше грошей за ту саму роботу. «Я з’ясував, що людям, які роблять рівно стільки, скільки я (точно таку ж роботу з такою ж якістю в такі ж терміни), уже платять більше. Мені не треба, щоб мені роботи докинули, мені треба просто грошей», — пояснює автор дискусії.
PHP-розробник каже, що у Work.ua йому не виплатили понад $5000 зарплати, а після розголосу намагалися схилити до написання заяви на звільнення за власним бажанням
Інженер-програміст у компанії «Реактор» (Work.ua) Микола Цуркан на форумі DOU розповів історію про те, як його роботодавець не виплачує обумовлену в офері зарплату, схиляючи розробника до того, щоб той написав заяву на звільнення за власним бажанням.
Дизайнерка Kode Technologies жаліється, що роботодавець не виплачує зарплату за квітень і травень, а також ігнорує її звернення щодо звільнення з компанії
Скільки заробляють айтішники в GameDev. Спойлер — менше, ніж інші: 5 цікавих графіків
Медіанні зарплати розробників у геймдеві дещо нижчі за зарплати розробників загалом, ідеться у свіжих результатах зарплатного опитування DOU. У червні 2022 року середня сума заробітку склала $3293 за загальної на ринку сумі в $3400.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі