💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаВійна
30 травня 2023, 09:09
2023-05-30
Українські військові інженери розробили новий ударний БПЛА «Хрущ». Ось, що він вміє
Інженери з 67-ї окремої механізованої бригади розмістили на платформі Brave Inventors свій проєкт БПЛА під назвою «Хрущ», який може використовуватись для виконання операцій на передовій та в тилу.
Згідно з описом на сайті braveinvestors.com, «Хрущ» є комплексом, що складається з пульта управління, дрона-носія та дрона-камікадзе. Залежно від мети можна вибрати тип заряду для безпілотника-камікадзе: 82-міліметрову уламково-фугасну міну, кумулятивний заряд ПГ-7ВЛ або термобаричний заряд ТБГ-7В.
Як працює «Хрущ»
Працює комплекс так: дрон-носій доставляє дрон-камікадзе якнайближче до мети, потім «камікадзе» від'єднується і знищує ціль. Завдяки ретранслятору та двом напрямним антенам, оператор може повернути дрон-носій на базу. Проте баражуючий боєприпас, що запускається з рук, може досягати цілей самостійно — без дрона-носія, повідомляє «Фокус». Різниця лише в тому, що якщо запускати його з дрона-носія, це заощадить заряд батареї «камікадзе», а якщо запускати з рук, то заряд акумулятора витратиться швидше, тому що пристрою потрібно буде витратити його, щоб набрати висоту. Також «носій» дасть змогу оператору відкоригувати політ, якщо зв’язок із «камікадзе» перерветься.
Корисна вага пристрою 3,5 кг. Дрон-носій містить в собі ретранслятор, 2 направні антени, також окремо модуль для DJI mavic3 та раму для кріплення дрона камікадзе
Дрони «Хрущ» інженери спробували зробити максимально легкими, тому вони створені з пінопласту, фанери, спеціальної плівки, ПВХ-труб. Моделі постійно тестуються та вдосконалюються.
Розробники вже випробували ударні дрони двох типів. Один може подолати відстань у 10 км, а другий — 20 км, водночас перший здатний підняти боєприпас, який важить 1,5 кг, а другий — 2,7 кг.
Серед переваг БПЛА розробник називають:
захист від хибних спрацювань і безвідмовна робота навіть в умовах потужного РЕБ;
зносостійкий мікромотор з металевим редуктором (об. момент 2 кг/см);
роз’єм зарядки: Type-C (5V, 2А);
час зарядки: 15 хв;
понад 200 спрацювань до повної розрядки;
режим очікування понад 30 днів;
просте встановлення та жорстка фіксація БК;
надійне і легке кріплення на дрон, завдяки якісній нейлоновій липучці.
Нині винахідники шукають інвестиції для розвитку проєкту. Їм потрібно 400 000 грн.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі