Як тримати голову холодною — курс від нейробіолога у війську 📚
Олексій ДзюбаГаряченьке
12 січня 2022, 13:42
2022-01-12
Коломойський – головний майнер України на $18,3 млн. Хто і як завозить до країни обладнання для криптоферм
Видання «НВ» разом з агентством бізнес-розвідки Molfar визначили найбільших імпортерів обладнання для майнингу. Для цього взяли поставки з 2017 року, коли почалася майнинг-лихоманка. Сума — від $15 000 і тільки асіки й блоки живлення для майнингу. dev.ua переказує головне.
Видання «НВ» разом з агентством бізнес-розвідки Molfar визначили найбільших імпортерів обладнання для майнингу. Для цього взяли поставки з 2017 року, коли почалася майнинг-лихоманка. Сума — від $15 000 і тільки асіки й блоки живлення для майнингу. dev.ua переказує головне.
1. Запорізький завод феросплавів олігарха Ігоря Коломойського
У 2021 році підприємство ввезло в країну блоків обробки інформації на суму $18,3 млн. Більшість обладнання (більш ніж на $17,9 млн) поставили АТ ЗФЗ з Грузії від компанії Georgian Manganese в кінці квітня 2021 року. Згідно з розслідуванням Схем, компанія Georgian Manganese входить в орбіту олігарха Ігоря Коломойського. Ще у 2017 році Коломойський через грузинську компанію вклав $50 млн в майнинг-ферму і планував з партнерами добути 50 000 біткоїнів.
Фото — Ігор Коломойський
Згідно з розслідуванням Схем, в цілому у 2021 році Запорізький завод феросплавів імпортував з Грузії та Китаю обладнання для майнінгу майже на 750 млн грн. Те, що на заводі як мінімум «встановили» криптоферму, підтверджував журналістам і голова правління АТ ЗЗФ Павло Кравченко.
2. «Агро Логістика Тиврів» агробізнесмена Андрія Веревського
На другій позиції із загальною сумою закупівель в $1,54 млн опинилося ТОВ Агро Логістика Тиврів. Підприємство, прописане в Кропивницькому, з листопада 2017 по січень 2019 здійснило десять закупівель обладнання Bitfury b8, Asic bitmain antminer s9j 14 5th s, блоків живлення і т. д.
Фото — Андрій Веревський
Компанія «Агро Логістика Тиврів», за даними аналітичної системи YouControl, входить до групи KERNEL — провідного виробника та експортера соняшникової олії, Постачальника сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Кінцевим бенефіціаром Кропивницької фірми, згідно YouControl, є голова Kernel Андрій Веревський.
3. «Дата процесинг Технолоджі» колишнього держслужбовця Олега Шейка
У серпні та жовтні 2019 року всього 465 Asic-Майнер Innosilicon T3+57t на суму $1,15 мільйона закупила компанія «Дата процесинг Технолоджі» з Києва. ТОВ ДПТ належало Олегу Шейко.
Фото-Олег Шейко
Раніше, згідно з даними, Олег Шейко працював на державній службі й навіть деякий час очолював попередницю Державної регуляторної служби — державну службу України з регуляторної політики та розвитку підприємництва.
4. ТОВ «Майстер імпорт» імпортерів деревини Антона Клюєва та Юрія Ткачука
На 976,8 тисячі обладнання для майнінгу в Україну закупило ТОВ Майстер імпорт, що належить Антону Клюєву і Юрію Ткачуку.
Протягом 2017-2019 років компанія з основним КВЕДом «Діяльність посередників у торгівлі деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами» закуповувала Bitmain Antminer s9, Джерела живлення Bitmain APW3, машини для майнінгу Inno3D MC3865, Intel Celeron 3865U. у 2021 році майстер імпорт тричі купував Bitmain Antminer Z15, без відеокарт.
5. ФОП Ель Абед Хайтам Мохаммад з-під Києва
Фізична особа-підприємець з Петропавлівської Борщагівки під Києвом — Ель Абед Хайтам Мохаммад — в 2021 році 6 разів купував за кордоном Bitmain Antminer S19 Pro на суму $533 000. Основний КВЕД підприємця — оптова торгівля фруктами та овочами.
Рейтинг 10 найбільших компаній і фізосіб, які ввозили майнінг-обладнання:
Іван Косюк готує до запуску перший «криптобанк» в Україні. Як це працюватиме, кому корисне та як реагують НБУ та Мінцифра
«Ми на шляху до запуску першого українського „криптобанку“ для бізнесу», — розповів IT-підприємець Іван Косюк dev.ua. За словами стартапера, разом із партнерами він знайшов спосіб, як запустити такий механізм без закону про криптовалюту, який багато хто називає непереборним бар’єром.
Проєкт запускає компанія IT Hub, керівником якої є Іван Косюк разом із партнером — компанією Juscutum і її керівником Артемом Афяном. Є також третій партнер, ім’я якого наразі Іван тримає в секреті.
«Можна вічно дивитися, як тече вода, як працюють ЗСУ та як люди чекають, коли крипта стане бульбашкою». Інтерв'ю із СЕО WhiteBit, який купив за $900 000 кубок Калуша з «Євробачення»
Пам’ятаєте, як Сергій Притула продавав на аукціоні кубок переможців цьогорічного «Євробачення» — гурту Kalush Orchestra? Гроші на нього збиралися в криптовалюті, і кінцева вартість сягнула беспрецедентних $900 000. Сплатити таку суму забажали хлопці з криптоспільноти WhiteBIT — організації, що торгує криптою. dev.ua довго намагався зв’язатися з ними для розмови, зрештою нам це вдалося. Ми поспілкувалися з Володимиром Носовим, CEO криптовалютної біржі WhiteBIT.
Падіння у два рази та капіталізація в 14 разів менше за золото. EXMO оприлюднила звіт із крипторинку за другий квартал 2022 року
За словами аналітиків, зараз початок «найтемнішого часу для крипти» за всю її історію. Але деякі експерти кажуть, що ховати біткоїн ще рано.
Про ситуацію на крипторинку EXMO, велика криптобіржа у Східній Європі, надала квартальний звіт з оглядом.
Ми обрали ключові показники про ситуацію з цифровою валютою.