😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Марія БровінськаРобота
6 червня 2024, 09:30
2024-06-06
Коли закінчиться падіння зарплат в IT і чи повернеться ринок кандидата: прогноз представника IT Ukraine у США
Засновник і CEO рекрутмент-провайдера Alcor і представник асоціації IT Ukraine у США Дмитро Овчаренко розповів, за яких умов винагорода за роботу айтівців зростатиме, а ринок роботодавця повернеться до ринку працівника.
Засновник і CEO рекрутмент-провайдера Alcor і представник асоціації IT Ukraine у США Дмитро Овчаренко розповів, за яких умов винагорода за роботу айтівців зростатиме, а ринок роботодавця повернеться до ринку працівника.
«Так, ринок роботодавця знову поміняється на ринок працівника. Він постійно циклічно змінюється. Це так само як економічні кризи відбувається кожні 10−15 років, а потім знову зростання. Сьогодні роботодавець диктує умови, це „охолоджує“ галузь. І зарплати продовжують знижуватися — приблизно на 5−7% за минулий рік», — зазначив він в інтерв’ю NV.
Водночас Овчаренко впевнений, що зарплати перестануть падати, коли повернеться інтерес інвесторів. «Для цього має або скінчитися війна, або штучний інтелект сягнути такого стрімкого розвитку, що компанії вже не звертатимуть увагу ні на що у пошуках фахівців», — повідомив він.
Він наводить дані U.S. Labor Statistics Department, кількість відкритих позицій для IT з 2020 по 2030 рік зросте на 22% в США й у світі. «У нас є війна та інші фактори, але тільки-но ми будемо більш сприятливо виглядати для інвесторів, очевидно, ми одразу встрибнемо у світові тренди. Тоді ми не просто повернемося до зростання, а й побачимо відкладений попит», — зазначив Дмитро.
За словами Дмитро, на 2024 рік прогноз агенції Gartner говорить про те, що зростання IT-сектору варто чекати на 7%. «Тим часом в Україні торік галузь просіла з $7 до $6,7 млрд. У першому кварталі цього року ми продовжуємо падіння на 5%. Тобто світ на 5−7% зростає, Україна на 5% падає. Іноземні замовники, вони ж і є інвестори, зараз не йдуть в Україну, — каже він.
За його словами, є величезна кількість компаній, що були вимушені релокуватися з України в Польщу, оскільки вони залежать від інвестицій американських венчурних фондів. Але вони хочуть повернутися після війни.
Дмитро зазначає, що українські фахівці на фоні європейців hard-working. «У нас немає лімітів. Якщо ми до чогось взялися — йдемо до кінця. Поляки більше диктують якісь свої умови, які не всім замовникам підходять», — пояснює він.
Також він запевняє, що українські розробники наразі переграють індійських. «Ми наразі переграємо Індію. Я просто говорю про те, що прірва скорочується. По-перше, це питання менталітету. От, наприклад, якщо ви спитаєте в індуса, чи зможе він побудувати Boeing на завтра — він скаже так. У них культура така, не заведено казати ні. Але ж це неможливо. У нас навпаки. Коли замовник ставить завдання нашим розробникам — вони не погоджуються, у них є критичне мислення. Вони дійсно хочуть зрозуміти, яка у замовника ціль і запропонувати найкраще рішення, — зазначає Овчаренко.
«Я хочу, щоб розробники з США обговорювали зарплати колег з України». Senior Golang Developer закликає якомога більше українських айтівців пройти опитування від Stack Overflow
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
Половина українських IT-компаній не релокували своїх співробітників від початку війни: 5 важливих висновків з дослідження про переїзд бізнесу
У липні 2022 року Асоціація «IT Ukraine» разом із юридичною фірмою Sayenko Kharenko провели спільне дослідження «Релокація. Новий ІТ-ландшафт України». Ось найважливіші тези з його результатів.
Мануал для джуна. Що треба знати початківцю, аби влаштуватися маркетологом в IT-компанію: 30 запитань і поради від досвідченого фахівця
Джунів, які шукають роботу, проходять купу співбесід та отримують відмови замість оферів, під час війни побільшало. А все тому, що до співбесід необхідно ретельно готуватися. dev.ua розпочинає серію матеріалів про те, що треба знати джунам для проходження співбесіди та отримання омріяного оферу від першого роботодавця. Маркетинг спеціаліст IT-компанії Universe Катерина Скрипка розповіла, що треба знати та як вдало пройти співбесіду в IT-компанію маркетологам-початківцям.
Хочу заробляти більше. Як айтішники просять про підвищення зарплати
На форумі DOU розробники обговорюють досить чутливу тему — підвищення зарплати. Один із користувачів форуму задався питанням про те, що треба зробити, щоб заробляти більше грошей за ту саму роботу. «Я з’ясував, що людям, які роблять рівно стільки, скільки я (точно таку ж роботу з такою ж якістю в такі ж терміни), уже платять більше. Мені не треба, щоб мені роботи докинули, мені треба просто грошей», — пояснює автор дискусії.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі