💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоЗброя
6 лютого 2024, 17:38
2024-02-06
Команда інженерів підприємця та волонтера Юрія Голика почала виробляти батареї для БПЛА. Він пояснив, чому важливо не залежати від інших
Юрій Голик, співвласник мережі коворкінгів Creative States, створив команду інженерів, яка виробляє дрони, серед яких ударний квадрокоптер STING і дрон-розвідник SpyGun. Учора підприємиць повідомив, що почали виготовляти акумулятори для різних моделей БПЛА.
«У будь-якому виробництві що більше деталей і комплектуючих виготовляєш сам, то менше форс-мажорів з логістикою та термінами. І це не всі бонуси», — говорить Юрій Голик.
Раніше команда купувала батареї в українських виробників, переважно вроздріб. Інколи траплялось, що невеликі замовлення були нижчими в пріоритеті, що призводило до затримань у збиранні дронів. Також звернули увагу на ціну: гуртом дешевше. Тож ухвалили рішення спробувати виготовляти батареї.
«Погуглили. Поговорили з військовими. Зрозуміли, з яких елементів збираються потрібні нам акумулятори. Подивилися відеоуроки на YouTube. Промоніторили вартість елементів на різних українських торгових майданчиках. Знайшли все, що потрібно для складання батареї. Купили апарат для точкового зварювання. І зібрали пробні зразки. Усе вийшло практично одразу», — розповів Юрій Голик у Facebook.
Спочатку власні батареї виходили дешевше на 50–70%. Через великий попит на компоненти для дронів, зараз можна знайти пропозиції на ринку з різницею лише в 10–15%. Але справа не тільки в собівартості.
«Тепер ми контролюємо процес. Терміни, постачання, якість і навіть форму. Ми змінюємо її під різні моделі дронів — і це дуже зручно. Навіть у цьому ми не залежимо від інших», — зазначив Голик.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)