Кількість програмістів через п'ять років скоротиться в три рази, вважає СЕО Intetics Борис Концевий. Ось його аргументи
СЕО Intetics Борис Концевой вважає, що штучний інтелект найближчим часом зможе замінити велику кількість програмістів.
СЕО Intetics Борис Концевой вважає, що штучний інтелект найближчим часом зможе замінити велику кількість програмістів.
Про це він сказав в інтерв’ю для YouTube-канала iTerki.
«Коли AI стане на повний зріст і писатиме код, знадобляться дуже тямущі хлопці, ті самі програмісти від бога, які зможуть зрозуміти, що відбувається, і керувати всім процесом. Джунам і мідлам уже не буде місця. Думаю, кількісна популяція програмістів за п’ять років скоротиться втричі», — сказав він.
Він розповів, як, на його думку, професія програміста підживлюватиметься. «Сеньйором вже не народжуються, але можливо ще будуть геніальні хлопці. У 90-х не було проблеми, щоб людина з другого курсу університету через два роки ставала сеньйором. У моєму першому поколінні таких програмістів було близько 80%. Це самостійні величини. І такі самородки, можливо, і продовжать з’являтися. Але тих, хто придбав професію заради великого рубля, буде менше», — вважає Концевой.
Водночас від скорочення кількості програмістів виторг компаній не впаде, прогнозує CEO Intetics. «Кваліфікована робота з побудови AI-систем буде відповідним чином оплачуватись», — упевнений Концевой.
Він вважає, що малі бізнеси перестануть звертатися за допомогою до професійних програмістів, а робитимуть все самостійно. «Це ефективніше, швидше та економніше. Але залишаться enterprise-системи й будуть потрібні Business Analyst. Також протягом найближчих 10 років буде дуже потрібна професія Data Analyst, а далі не впевнений», — поділився думками Концевой.
Він радить усім, хто ще не використовує ШІ, вивчати, як за допомогою AI підвищити ефективність і продуктивність якихось процесів, підвищити продуктивність праці.
Тим часом керівник EPAM в Україні Степан Мітіш вважає, що ШІ революції в галузі IT не зробить. «Штучний інтелект не замінить програмістів у найближчі роки, але його використання точно змінить ринок», — зазначає він. Мітіш каже, що ті, хто буде використовувати ШІ, прийдуть на місце тих, хто його не використовує. Він вважає розвиток ШІ — гарною можливістю для української ІТ галузі. «Ми бачимо, що зараз багато клієнтів цікавляться цією темою. Зокрема, як ШІ може допомогти з оптимізацією software development lifecycle, як він може допомогти мігрувати різні старі системи на нові технології тощо. І, безумовно, в цьому є великий потенціал: ШІ може стати драйвером нового типу замовлень і продуктів. Українці завжди активно освоюють нові технології, то ж переконаний, що для нас розвиток ШІ може створити хороші перспективи в майбутньому», — зазначає топменеджер EPAM в Україні.
Якого в дупу "великого рубля". Чувак не може позбутися російського лайна в голові, але береться щось пророкувати. А де в статті висвітлена думка київських таксистів?
Дуже корисна інформація, дякую. Аналітика від бога. Люди які тямлять в програмуванні, але не знають економіки прогнозують ринок. Подивіться визначення "Парадокс Джевонса" і подумайте скільки разів вже людство думало так само і помилялось.