😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Олександр КузьменкоGameDev
26 лютого 2025, 17:20
2025-02-26
Власник NAVI та GSC Game World Максим Кріппа став президентом Федерації кіберспорту. Як зміниться UESF
Бізнесмен Максим Кріппа, який володіє кіберспортивним клубом NAVI та ігровою студією GSC Game World, підтвердив, що очолив Федерацію кіберспорту України (UESF). У його планах є розвиток шкільного й університетського кіберспорту та реінтеграція ветеранів через ігри.
Бізнесмен Максим Кріппа, який володіє кіберспортивним клубом NAVI та ігровою студією GSC Game World, підтвердив, що очолив Федерацію кіберспорту України (UESF). У його планах є розвиток шкільного й університетського кіберспорту та реінтеграція ветеранів через ігри.
Своє призначення на цю посаду Кріппа підтвердив в коментарі «Forbes Україна». Раніше видання Gameinside.ua повідомляло, що ГО «Федерація кіберспорту України» найближчим часом переоформлять на нових власників.
Нове правління буде сформовано з керівників NAVI й Maincast, які належать Максиму Кріппі. Повідомлялося, що виконавчим директором призначено Андрія Грищенка. До правління увійдуть CEO NAVI Євген Золотарьов, співзасновник Maincast Віталій Волочай, коментатор і стрімер Михайло Звєрєв, тренер NAVI Андрій Городенський і COO NAVI Кучеров Олексій.
«У цьому є ризик, бо всі вони грають „під одним прапором“», — розповів коментатор студії WePlay Олексій Малецький.
UESF заснували у 2017 році для популяризації й розвитку комп’ютерного спорту в Україні. Федерація є офіційним членом International Esports Federation (IESF), Global Esports Federation (GEF), Esports Europe Federation (EEF), World Esports Consortium (WESCO), Belt and Road International Esports Association Alliance (B&R IEAA).
Серед основних здобутків UESF називають: визнання кіберспорту офіційним видом спорту в Україні, проведення близько 330 турнірів, соціальні та освітні проєкти для людей з інвалідністю та дітей-сиріт. Проте після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну активність UESF суттєво знизилась.
За даними «Forbes Україна», Український ринок кіберспорту обвалився з $20–30 млн до $5–7 млн. Таке падіння відбулося, бо гравці не можуть повноцінно їздити на змагання за кордон, українські студії трансляцій втратили російськомовну аудиторію, а проведення турнірів в Україні неможливе через війну.
За словами засновника аналітичної компанії Esports Charts Івана Данішевського, який був одним із засновників Федерації кіберспорту, для відновлення активної роботи UESF потрібно $1,5–2 млн інвестицій на рік. «У Максима багато ресурсів, тому, сподіваюся, вони зможуть зробити те, що хотіли зробити ми», — відзначив він.
Максим Кріппа відзначив, що стратегія розвитку UESF ще в роботі, але він планує будувати комунікацію з комʼюніті, розвивати шкільний і університетський кіберспорт, реінтегрувати ветеранів через ігри, розширити кількість кібердисциплін, якими опікується Федерація.
«Будемо також будувати зрозумілу регулярну систему чемпіонатів України, які дозволять чесно відбирати достойних кандидатів у збірну, що представлятиме Україну на змаганнях світового рівня», — додав Кріппа.
Нагадаємо, що раніше він вийшов у публічну площину з першим великим інтерв’ю, s розповів про те, як став власником кіберспортивного клубу NAVI та компанії Maincast. За його словами, після повномасштабного вторгнення в Україну NAVI «обрізала по живому» зв’язки з росією. Це спершу виглядало як погане рішення для бізнесу, але згодом дало «фантастичні результати».
«Дорослий бізнес — це намагання здійснити дитячі мрії». Максим Кріппа розповів, чому придбав NAVI, скільки наразі людей працює в команді та які гроші вона заробляє
Cancel russia? Як пов'язані кіберспорт і війна рф проти України та чи зможуть команди замінити російських гравців
Війна вбиває кіберспортивну індустрію, чи навпаки — затишшя перед розквітом і вже без участі гравців із сусідньої країни-агресора? Це питання поставили собі журналісти BBC Україна. Вони поговорили з трьома учасниками кіберспортивних змагань. Публікуємо найцікавіше зі статті.