Тарас КозаковГроші
28 серпня 2021, 11:00
2021-08-28
Мильна бульбашка чи шлях до мільйонів: навіщо бізнес інвестує в криптовалюти
Курси криптовалют стрімко ростуть: протягом року курс біткоіна і Ethereum виросли в десятки разів, а мем-валюта Dogecoin підскочила в ціні в 175 разів. І це далеко не повний список подорожчали монет. В цілому, за останній рік істотно зросли і фондові ринки, і інші ризикові активи. Але феномен криптовалюта вабить інвесторів, причому не тільки приватних, а й цілі корпорації. Наприклад, в кріптоактиви інвестували Tesla, Twitter та інші гіганти.
У чому секрет і чому віртуальна валюта так популярна у інвесторів?
Сила тяжіння кріптовалюти та бізнесу: в чому секрет
Криптовалюта — це ліквідний і одночасно спекулятивний актив, що робить його привабливим для інвесторів. Не дивно, що в останні пару років в криптоіндустрію потягнулися інвестиційні фонди, а потім і великі компанії. Так, на початку року компанія Tesla оголосила про покупку BTC на суму $1,5 млрд. Фінтех-компанія Square в лютому вклала в біткойни $170 млн, а інтерес до криптовалюти висловили Twitter і Facebook.
Якщо інвестиційні фонди використовують криптовалюту як спекулятивний інструмент, то для великих компаній BTC — це, скоріше, накопичувальний інструмент і альтернатива традиційним активам. Можна виділити як мінімум три причини цього тренду:
Пандемія змусила найбільші ЦБ світу піти на безпрецедентні заходи по стимулюванню економіки й різко збільшити емісію грошей. Таке рішення допомогло стабілізувати становище і уникнути глобального економічного краху, але водночас призвело до прискорення девальвації. Більш того, емітований капітал різко ринув на фондові ринки. Аналітики відзначають, що на ринку цінних паперів уже сформувався міхур, який в будь-який момент може лопнути. Оскільки гроші продовжують знецінюватися, а прибутковість по депозитах і облігаціях майже на нулі, бізнесу доводиться шукати альтернативу на крипторинку.
На відміну від традиційних активів, криптовалюта децентралізовані. Відповідно, навіть якщо у бізнеса виникнуть проблеми, компанія зможе зберегти частину активів — на відміну від банківського рахунку, криптогаманець не вийде заморозити. Більш того, в разі провалу монетарної політики провідних ЦБ світу з ряду країн може прокотитися дефолт або гіперінфляція — в цьому випадку під удар потраплять традиційні активи.
Попри загальну оману, що біткойни — це булька, великий бізнес і інституційні інвестори ніяк не могли її роздути, тому що тільки недавно почали обережно досліджувати крипторинок.
Багато хто чекав, поки він набере вагу. Так, найбільший інвестиційний фонд Black Rock, під управлінням якого перебуває понад $9 трлн, чекав зростання капіталізації крипторинку до $2 трлн, оскільки нижча капіталізація дозволяла легко маніпулювати ціною. Нагадаємо, що ринкова капіталізація криптовалютного ринку тільки недавно перевищила цю позначку. Фонд продовжує стежити за динамікою, і, можливо, інвестує в біткойни в найближчому майбутньому.
У криптовалюти є ще кілька переваг перед традиційними активами. Наприклад, умовні $10 млн в BTC можна перевести за годину на інший кінець світу, заплативши $50 комісії за транзакцію. Провести аналогічну транзакцію з фіатними грошима навряд чи вийде так само швидко. А за допомогою таких криптовалют, як XRP або Litecoin, транскордонний переказ можна здійснити за кілька секунд, віддавши на комісію лише кілька центів.
В які валюти інвестують компанії
Поки в криптовалюту в основному інвестують західні компанії. У країнах СНД через нюанси регулювання більшість вибирає більш консервативну тактику і просто спостерігає за ринком. При цьому легальні платформи та інструменти для інвестування вже доступні. З 2019 року в країні працює перша регульована криптобіржа Currency.com, яка дозволяє інвестувати як у криптовалюту, так і в більш ніж 2000 токенізованих активів, включаючи акції, фондові індекси, ETF, облігації, сировинні товари. Токенізіовані активи можна купувати й продавати, а також торгувати з левереджем до 500x.
Таким чином, компанії пострадянського простору вже можуть законно інвестувати в криптовалюту і використовувати ті ж інструменти й ресурси, що і західні компанії. На Currency.com можна не тільки інвестувати, але і залучати інвестиції. Один з варіантів — це проведення ICO (первинного розміщення монет).
Матеріал не є фінансовою консультацією. Інвестиції пов’язані з ризиком втрати всіх інвестицій. Успіх минулих інвестицій не означає успіху в майбутньому.
Криптозима в дії, або трильйони доларів на вітер. 7 висновків про те, що відбувається на крипторинку
Криптозима змусила колись квітучі фірми оголошувати про банкрутство, а інвесторів нервово розпродавати криптоактиви. Forbes розібрав, які наслідки можуть мати такі розпродажі, вартістю в трильйони доларів. Публікуємо сім найцікавіших висновків.
Ethereum запрацює по-новому: експерти криптобіржі Huobi Global пояснюють, що саме станеться з валютою після "злиття"
Велике злиття Ethereum попередньо заплановано на середину вересня. Дебати про його вплив на індустрію блокчейнів були швидкими та бурхливими. У результаті злиття поточна основна мережа Ethereum об’єднається з мережею Beacon Chain із підтвердженням частки, що стане найглибшим оновленням Ethereum на сьогоднішній день, поступаючись за важливістю лише блоку genesis. Цей перехід також є прикладом того, як велика децентралізована система може значно зменшити свій вуглецевий слід. Детальніше пояснюють експерти криптобіржі Huobi Global.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі
Згоден з автором що ризики існують. Але я рекомендую вивчити питання як інвестувати в ICO. Але не у всі. Тут деталі https://www.cryptohuckers.club/2018/02/v-yaki-ico-ne-varto-investuvaty.html