😍 Спробуй Новий Trustee Plus на дотик - твій криптогаманець і платіжна картка тут 👉
Марія БровінськаГроші
21 липня 2022, 15:50
2022-07-21
«Цікаво, за скільки днів народ осушить свої ФОП-рахунки?» Що айтішники думають про новий курс валют та рішення НБУ
21 липня НБУ скорегував офіційний курс гривні до долара США та зафіксував його на рівні 36,5686 грн за долар. Таким чином, НБУ пішов на зустріч ІТ-індустрії. За оцінками Національного банку, корекція обмінного курсу збільшить приплив і, відповідно, продаж валютної виручки експортерами.
21 липня НБУ скорегував офіційний курс гривні до долара США та зафіксував його на рівні 36,5686 грн за долар. Таким чином, НБУ пішов на зустріч ІТ-індустрії. За оцінками Національного банку, корекція обмінного курсу збільшить приплив і, відповідно, продаж валютної виручки експортерами.
За словами виконавчого директора Асоціації «ІТ Ukraine» Костянтина Васюка, логічним наступним кроком стане повернення до плаваючого курсу, що сприятиме збереженню стабільної роботи всіх експортних галузей економіки, включаючи національну ІТ-індустрію. Та думки звичайних айтішників щодо нового курсу різні.
Олексанр Вітер: Я зовсім не експерт, тому можу дуже сильно помилятися, але інтуіція підказує, що на благання ІТ-спеціалістів всім було глибоко пофіг, а основним рушієм курсу стали аграрії, яким зараз у величезній кількості треба продавати зерно. І от для них 29.25 був зовсім не варіант.
Пауль Шинкарук: Давайте покажемо НБУ донатами, наскільки корегування курсу впливає на донати.
Алекс Новак, Node.js/PHP Developer в Juzzzt Studio: Я зп в гривні отримую, тобто моя зп впала знову.
Віктор Черній: Нацбанк підняв до 36, бариги до 40, і це ще далеко не вечір. Простежується закономірність, що яким би курс у банках не був, вуличний, чи так званий ринковий, курс буде з постійним автоматичним спредом. Без різниці, фіксований курс НБУ та банків чи плаваючий. Здається, ніякий нацбанк ніяких айтішників на 25% не обдирав. Він просто ускладнював можливість занести баригам 25% навар, і все.
Ювженко Денис, Founder в TADA: Ці новини — хороший привід продати бакси з ФОП-рахунку, якщо хтось тримав, по новому курсу і здобуту різницю задонатити у «Повернись Живим» чи ЗСУ. З одного боку це добре, з іншого, — це жирнющий натяк, що курс і далі зростатиме, ймовірно, радикально зростатиме.
Олександр Бутенко, Architect в VEN Commerce: Ви тільки не біжіть всі відразу сьогодні — а то банк може «недооновити» курс з технічних причин і продасться по «вчорашньому» курсу.
Юрій Якимчук, software engineer в Inkosoft: Поверніть Гонтарєву…
Andrey Minakov: Чи варто паритися з приводу курсу? Економіка у сраці, причому ще не на дні. І буде в цій сраці до кінця війни і, в найкращому разі, ще кілька років після. І ніфіга із цим не зробиш. Так-що «прийняти те, що не в змозі змінити» і не трахати собі мозок. Ну або виїхати, якщо аж ніяк.
Після рішення НБУ про вирівнювання курсів валют долар стрибнув до 40 за лічені години. На що чекати далі: пояснюють економісти
Нарешті це трапилося: Нацбанк змінив офіційний курс долара — збільшив його на 25%, до 36,5686. Цей курс був дуже близьким до того, який можна було побачити в обмінниках ще вчора (20 липня) — 36,8. Але сьогодні, 21 липня, щойно люди дізналися, що НБУ послаблює гривню, відразу побігли до обмінників здавати нацвалюту та купувати долар.
Облікова ставка пішла вверх і сягнула 25%. Що це означає та чого чекати від сміливого рішення НБУ: пояснюють економісти
Національний банк України 2 червня ухвалив рішення підвищити облікову ставку із 10% до 25% річних. dev.ua пояснює, що це означає та чому це важливе рішення.