Безлім вакансій для пошуку intern та junior! Заходьте на jobs.dev.ua і розміщуйте вакансії! 🧑💻
Марія БровінськаГроші
14 липня 2022, 19:25
2022-07-14
Як айтішники обходять курсову різницю: варіанти, виявляється, є
«Наразі немає суттєвих зрушень у питаннях, що стосуються валютної політики НБУ та набуття податкового резидентства тимчасово переміщених осіб в інших країнах», — повідомив сьогодні в ході IT Media Club Андрій Яворський, старший віцепрезидент зі стратегії та технологій GlobalLogic.
«Наразі немає суттєвих зрушень у питаннях, що стосуються валютної політики НБУ та набуття податкового резидентства тимчасово переміщених осіб в інших країнах», — повідомив сьогодні в ході IT Media Club Андрій Яворський, старший віцепрезидент зі стратегії та технологій GlobalLogic.
Тим часом айтішники обговорюють варіанти, які б дозволили зберегти частину зарплати, що втрачаються на курсовій різниці, на форумах. Зокрема, бурхлива дискусія зав’язалась на форумі DOU. Публікуємо найцікавіші пропозиції від розробників.
Засновник компанії TADA Ювженко Денис розписав кілька можливих варіантів мінімізації курсової різниці:
Компанія платить вам у гривні, але по курсу 35. У цьому місці може бути банально недоплата вам ЗП, адже якщо ви працюєте за компенсацію у 5к, то при ринковому курсі вам би просто платили 5,5к. У цьому випадку ви отримуєте «ілюзію», що різниця компенсована.
Компанія вам платить бакси в коверті. Відверто незаконна схема і в принципі фантастична в поточних умовах.
Вам платять бакси на якийсь офшорний рахунок: чи Wise, чи PayPall, чи Payoneer, чи щось аналогічне. Також незаконно і на таке підуть хіба маленькі шлюпи і прямі контракти.
Крипта та інші квазі-валюти. Дуже ризиковано, сьогодні виграли на «доларовому» курсі, завтра програли на криптовому. Заводити і легалізовувати бабло зараз дуже проблемно.
Компанія вам заморожує певну суму на своїх європейських/американських рахунках у валюті і ви домовляєтесь, що колись, після перемоги, вам те бабло повернуть. Випадок якщо ви дуууже довіряєте компаніїї та будуєте довгострокові плани з нею на роки.
Вам платили як і раніше, ви самі менеджите свого ФОПа і ви просто залишаєте бакси непроданими на валютному рахунку.
Перший варіант, за його словами, — це ілюзія, яка тим не менше дозволяє конторі гратись в маркетинг, декларувати компенсацію, а по факту просто опустити вилку на $500.
«Незаконні й фантастичні випадки — це наразі мізер і на рівні статистичної похибки», — прокоментував Денис другий і третій варіанти зі свого списку.
А от третій варіант — із заморозкою частини виручки — почали пропонувати все більше компаній, у тому числі й деякі ТОП-аутсорсери. «Тому це можна вважати частковою компенсацією втрат на курсі», — каже він.
Останній варіант, за словами співзасновника TADA, виглядає найбільш ідеально, але вимагає базових бухгалтерських навичок, які дехто все ще чомусь не опанував.
За словами автора теми на форумі Станіслава Острового, деякі компанії вже знайшли варіанти. Зокрема, за його даними, в IntelliSoft можуть платити на payoneer. При цьому Luxoft та Capgemini/Lohika платять тільки на гривневу карту, але в останній є опція залишити валюту на рахунку компанії до кращих часів.
Користувач Сергій Андрійович стверждує, що за останні два тижні пройшов безліч співбесід, де дізнався, як платять айтішникам. «З норм компаній за пунктами 3 і 5 з відкритим наймом працюють DataArt, Provectus, Innovationgroup і пару дрібних не вартих уваги. За 29,25 і КЗпП — Autodoc», — пише він.
А Iгор Голодницький зізнається, що використовує третю схему, описану Ювженком, і виводить гроші через міжнародні системи Wise, PayPall чи Payoneer. «Вважаю, що це законно і вирішує більшість проблем у даній ситуації. Можна виводити готівку, можна виводити в крипту, можна інвестувати, можна платити за родичів за кордоном, можна декларувати, мати додаткові білі гроші.
Він не боїться перевірок, які могли б виявити схему. «Якщо ви платите податки в приблизно тих масштабах, що і раніше, який привід вас перевіряти? Хто вас перевірятиме, якщо, скажемо, податкова з окупованої території?», — іронізує розробник.
Користувач із ніком Ангуляров Реактин розповідає, що дійсно є компанії, що платять на Wise та Pioneer. «Компанії точно є, виплати роблять на Wise, Payoneer або принаймні платять на ФОП у валюті. А що далі робити, це вже ваше рішення, чи виводити по 29, чи шукати інші шляхи. Зважаючи на те, як обмінники женуть курс до 37, вже скоро буде не 20%, а 30%. Дуже довго країна з фіксованим курсом теж не протягне, буде й надалі вимивання резервів НБУ, тільки після розморожування курсу буде сильна девальвація, і тим більше, чим довше буде фіксований курс, який вже далеко відірваний від реальності. І дуже прикро буде, коли сеньйорські 7К перетворяться на міддловські 5К», — зауважив він.
За даними солюшн-архітектора Романа Гордієнка, ЕРАM і SoftServe дозволяють перезаключити договір з польскою компанією і отримувати в злотих зарплату. «Чим вам не тверда валюта? П.с. Видають не по 29.25», — уточнив айтішник.
А читачі dev.ua розповідають, що криптовалютою розраховуються з розробниками у EvoPlay.
Після рішення НБУ про вирівнювання курсів валют долар стрибнув до 40 за лічені години. На що чекати далі: пояснюють економісти
Нарешті це трапилося: Нацбанк змінив офіційний курс долара — збільшив його на 25%, до 36,5686. Цей курс був дуже близьким до того, який можна було побачити в обмінниках ще вчора (20 липня) — 36,8. Але сьогодні, 21 липня, щойно люди дізналися, що НБУ послаблює гривню, відразу побігли до обмінників здавати нацвалюту та купувати долар.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі