🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Марія БровінськаРобота
12 лютого 2025, 12:57
2025-02-12
За час війни кількість фахівців SoftServe в Україні скоротилася з 10 000 до 7300. Президент компанії пояснив, що відбувається, чи дотичний до цього ШІ, і які ринки наразі в пріоритеті
Президент SoftServe Тарас Кицмей пояснив, чому кількість IT-фахівців в українських локаціях суттєво скоротилася за три роки війни й чи мав вплив штучний інтелект на таку кадрову оптимізацію.
Президент SoftServe Тарас Кицмей пояснив, чому кількість IT-фахівців в українських локаціях суттєво скоротилася за три роки війни й чи мав вплив штучний інтелект на таку кадрову оптимізацію.
«Якщо подивитися, то до війни софтсерв активно ріс. І щоразу, коли ти ростеш, ти робиш інвестицію в ріст. А інвестиція в ріст — це переважно люди, які на бенчі готуються брати нові проєкти, і так далі. Коли в Україні падає перспектива росту, ти хочеш чи не хочеш, але не можеш інвестувати на ріст, якщо в той ріст складно завести замовлення. Це перша дельта, яка впала. Друга дельта, яка впала, — це те, що багато людей виїхали за кордон. І третя — ми свідомо фактично зараз робимо фокус на розвиток наших глобальних локацій, ми свого роду хочемо в інших країнах створити ту саму модель, яку ми створили в Україні — модель роботи з людьми, із закладами освіти, щоб відтворити процеси розробки», — пояснив Кицмей в інтерв’ю Forbes у межах проєкту Business Breakfast.
Разом із тим, за словами Кицмея, ШІ не вплинув на скорочення кількості програмістів у компанії.
За його словами, наразі найбільш перспективним ринком для компанії виглядає Польща. «Ми найбільше інвестували, понад тисяча людей зараз у Польщі працює. Також це Болгарія, Румунія. І ми у 2021 році почали працювати в Латинській Америці, інвестуємо, створюємо групи розробки в Латинській Америці, фактично за кроком переносимо туди всі наші best practics процеси. Маючи таку диференціацію, нам легше боротися за нові замовлення, тому що клієнт зважає на ризики, коли робить проєкт тільки в Україні», — розповів президент SoftServe.
Окрім цього, він додав, що Україна продовжує бути для компанії «найбільш класною локацією. «Якби клієнти заходили в Україну, ми би далі тримали фокус в Україні з різних причин. І навіть якщо дивитися після війни, є багато прогнозів, якою буде Україна після війни. Мені здається, що IT індустрія успішно повернеться до попередніх темпів. Інше питання — інші індустрії та спад кількості населення. Це одне з основних питань, яке нас усіх турбує. Чи зможуть на великій території жити 20 мільйонів людей? Мабуть, будуть й іммігранти», — прогнозує топменеджер найбільшого українського аутсорсера.
«Пастка початківця». 5 найпоширеніших помилок джунів на співбесідах та як їх уникнути
Напевно, кожен хоч раз у своєму житті переживав ситуацію, коли після співбесіди замість запрошення на роботу приходила відмова. «Як же так? Це несправедливо!», — чимало з нас корили долю і не розуміли, що пішло не так. Катерина Нікітіна, SoftServe IT Academy Recruiter, розповіла про п’ять найпопулярніших помилок кандидатів-початківців на співбесідах.
У 18 років «захантив» SoftServe, у 21 — відкрив власну компанію. Історія львівського IT-вундеркінда
Гліб Щур — випускник кафедри систем штучного інтелекту НУ «Львівська політехніка». На молодших курсах його запросила на роботу IT-компанія SoftServe, де він працював майже 3 роки розробником у R&D-відділі. А вже у 2021 році Гліб заснував власну компанію та став CSO у 21 рік. Розповідаємо історію львівського «самородка».