🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоЗброя
30 грудня 2024, 15:02
2024-12-30
На українські БпЛА встановили рушниці для збиття ворожих дронів. Вже є перші вражені цілі
Українські протиповітряні дрони почали оснащуватися рушницями для протидії ворожим безпілотникам. В оприлюднених відео показано як такі дрони збивають у повітрі російські БпЛА й впевнено компенсують віддачу.
Про це повідомляє «Мілітарний» з посиланням на відео благодійної організації «Фундація Допомоги Захисникам України», яку заснувала Леся Григорович, дружина засновника студії GSC Сергія Григоровича.
«Вперше на відео — дрони-вінчестери дробом збивають інші дрони. Захисники України випробовують розробки #LesiaUAtechnology», — йдеться в дописі.
Відео демонструє, як озброєні українські БпЛА наближаються до ворожих дронів, здійснюють постріли із близької відстані, після чого ворожі безпілотники падають.
Деталі цієї платформи наразі невідомі, але в «Мілітарному» відзначають, що вона впевнено тримає віддачу від пострілу рушниці, тому можливо це важкий безпілотник мультикоптерного типу.
«Тип рушниці та її боєзапас також не уточнено, але ймовірно, що використано легку автоматичну рушницю, доступну на цивільному ринку, таку як Hatsan BTS, Hatsan Escort SD12 або Typhoon F12. Хоча цілком можливо, що установка розрахована лиш на один постріл», — припускає видання.
З відео видно, що дрон оснащений спеціалізованим динамічним оптичним модулем й має інтерфейс зі спеціальним прицілом, адаптованим для використання стрілецького озброєння.
Нагадаємо, що весною 2024 року один із засновників та розробників проєкту Sky Destroyer — безпілотної платформи на базі квадрокоптера підвищеної вантажності — поділився подробицями про дрон. Платформа зможе застосовувати широку лінійку стрілецької зброї: автомати, кулемети й навіть легкі гранатомети.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі