Марія БровінськаСтартап
20 лютого 2023, 10:00
2023-02-20
Замість лотереї у військкоматі. Український рекрутинговий стартап LobbyX шукає кадри для військових підрозділів: як це працює
Стартап Lobby X офіційно запустився в лютому 2016 року. Тоді його засновник Владислав Грезєв вирішив створити платформу з цікавими та прогресивними вакансіями для ідейних українців. За сім років сторінка у Facebook перетворилася на повноцінну рекрутингову агенцію, яка закриває найскладніші вакансії.
З початком повномасштабного вторгнення у Lobby X відкрився ще один напрям — працевлаштування до українського війська. Як це працює на практиці та в чому принципова відмінність мілітарі-вакансій Lobby X від ТЦК, розібрались журналісти «ШоТам».
Стартап Lobby X офіційно запустився в лютому 2016 року. Тоді його засновник Владислав Грезєв вирішив створити платформу з цікавими та прогресивними вакансіями для ідейних українців. За сім років сторінка у Facebook перетворилася на повноцінну рекрутингову агенцію, яка закриває найскладніші вакансії.
З початком повномасштабного вторгнення у Lobby X відкрився ще один напрям — працевлаштування до українського війська. Як це працює на практиці та в чому принципова відмінність мілітарі-вакансій Lobby X від ТЦК, розібрались журналісти «ШоТам».
Як створили Lobby X
Владислав почав задумуватись про стартап у сфері рекрутингу задовго до реалізації цієї ідеї. Це трапилося в лютому 2015-го, коли Несторівська група презентувала свою «Візію України-2025» — стратегію, завдяки якій післяреволюційна Україна мала стати топдержавою.
«Коли спікери поділилися своїм баченням, я став першою людиною із зали, яка запитала: „А хто це все буде робити?“. Спочатку вони трохи „зависли“, а потім просто відповіли: „Ви й будете робити“. Тоді я усвідомив, що треба щось вигадати, аби забезпечити ці сфери та стратегії потрібними людьми», — розповідає Грезєв.
Так і народилася ідея платформи Lobby X, яка мала співпрацювати з прогресивним бізнесом, командами реформаторів, незалежними медіа, дієвим НГО, а згодом — і з військовими.
Офіційно Lobby X як платформа з пошуку кадрів почала працювати 7 лютого 2016-го року. Усе починалося з Facebook-сторінки, на якій Владислав у вільний час збирав вакансії зі сторінок приватних осіб.
Владислав Грезєв
Стартапер пригадує, як за перший місяць існування сторінка у Facebook зібрала тисячу читачів. Улітку їх стало ще більше: раніше ніхто не збирав вакансії в одному місці, а тому це вистрілило.
Наприкінці року з’явилася перша людина, яка повірила в платформу і заплатила гроші за рекрутинг. І це стало першим заробітком Lobby X. З першого заробітку друзі допомогли мені зробити сайт для платформи. І так вона запрацювала вже на геть іншому та офіційному рівні.
Команда
Зараз Lobby X має сталу команду, яка виконує значний обсяг роботи — 13 людей, які постійно на зв’язку та в роботі над платформою.
«Платформа завжди фокусувалася на допомозі пошуку людей у сектор змін, як ми його називаємо. Проєкт безплатно підтримує громадські організації, які працюють на результат, реформаторів у державному секторі, які теж про зміни та чесну працю, а також медіа з незалежною редакційною політикою», — каже Грезєв.
А от із бізнесом компанія працює виключно на комерційній основі. Ми піклуємося про свою репутацію, а тому постійно моніторимо, що коїться довкола.
Як це працює
Владислав запевняє, що команда Lobby X може знайти практично будь-кого. «Ми займаємося дійсно складними кейсами. Загалом є два варіанти. Перший — вакансія розміщується на наших платформах, джерелах, а також у наших партнерів. Другий — ви довіряєтесь нам і отримуєте „рекрутинг під ключ“», — розповідає рекрутер.
В компанії не дають гарантії на те, скільки часу може зайняти рекрутинг. Здебільшого на закриття вакансії тут витрачають близько місяця, а для складних випадків — три. Цей період може змінюватися залежно від складності поставленої задачі.
Військовий рекрутинг
З початку повномасштабного вторгнення LobbyX почали шукати людей до війська. Перший такий запит прилетів наприкінці березня.
Після цього почали звертатися командири, ротні, взводні ЗСУ, аби ми допомогли знайти їм необхідного спеціаліста, який має потрапити у конкретний підрозділ.
Ця робота виконувалася та виконується безплатно. «Я вважаю, що в такий спосіб ми допомагаємо військовим не відриватися від війни, а займатися конкретно задачею. Вже зараз ми маємо окремий відділ, який працює виключно на запит та потребу українського війська. Адже це доволі специфічне завдання і багато роботи», — каже Грезєв.
До війська в LobbyX влаштували понад три сотні людей.
«Тут наша основна перевага полягає в тому, що ми даємо стовідсоткову гарантію, що потенційний кандидат потрапить саме в той підрозділ та на ту вакансію, на яку він відгукнувся», — каже Владислав.
Кандидат може подивитися купу контенту про підрозділ, який йому запропонували, дізнатися, чим він займається, і трохи розмити межі між «очікування/реальність». А оскільки підрозділи звертаються до компанії самостійно, вони ж і закладають гарантію того, що людина потрапить на конкретну посаду. Адже вона їм потрібна.
І ще одна гарантована перевага — кандидати самостійно відгукуються на запропоновану посаду.
Нині у відділі найму військових працюють троє людей. Фінансувати їхню роботу допомагає фонд «Відродження».
У планах на майбутнє — розвивати підтримку Збройних сил України. «Цей напрям — у пріоритеті. Ми плануємо допомагати більш системно, аби все, що стосується особового складу, можна було вдосконалити та посилити», — каже Грезєв.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.
«Незнання англійської можна пробачити тільки двірнику». HR в LinkedIn запитала про те, навіщо публікувати вакансії англійською. Ось що відповіли айтішники
HR з Дніпра Любов Ковалевська в LinkedIn обурилася тим, що компанії виставляють вакансії на джоб-сайтах англійською мовою. Айтішники швидко пояснили, в чому справа.
«Сталася ситуація, якої не мало бути». Genesis втрапив у репутаційний скандал, дозволивши рекрутерам використовувати свій бренд для найму. На що жаліються кандидати
Розробник Нікола Щупило опублікував в LinkedIn сріншот переписки з рекрутеркою, що представилася від імені компанії IntellectoKids та холдингу Genesis, який викликав дискусію серед користувачів спільноти.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі