Про це він розповів на зустрічі Української Ради Бізнесу з керівництвом Податкового Комітету ВРУ. За його словами, маскування відбувається через дроблення на суб'єкти господарювання на спрощеній системі оподаткування (ССО) з «метою оптимізації та ухилення від сплати податків на ринку інтернет-провайдерів».
Фреюк зазначив, що в реєстрі інтернет-провайдерів наразі є понад 4 000 провайдерів, з яких близько 60+% перебувають на спрощеній системі оподаткування. Але реальна кількість провайдерів може бути у 8-10 разів меншою. Він сказав, що компанії, які використовують подібну «схему», ведучи бізнес різними ФОПами, мають сумарну абонентську базу понад 800 000, а їх дохід за 2023 рік становив 2.2 млрд грн.
«66,5% всіх капітальних інвестицій, забезпечили 4 найбільші інтернет-провайдери, 80% провайдерів у формі ФОП згідно з даними НКЕК не зробили жодних інвестицій взагалі! Можна сказати, що менші податки надають змогу відповідним провайдерам більше інвестувати в свою діяльність і таким чином конкурувати, але офіційна звітність каже про протилежне», — заявив радник «Київстар».
Директор з корпоративного управління ПрАТ «Фарлеп-Інвест» Денис Плачинда зазначив, що на ринку фіксованого звʼязку не всі працюють в однакових умовах.
«Я маю на увазі не маленьких локальних провайдерів, які надають послуги часто там, куди національні мережі не дотягуються. Мова про великих — з тисячами абонентів й чималими доходами, які свідомо ухиляються від сплати податків, маскуючись під купу маленьких підприємців. Це явище неприпустиме, особливо в умовах війни, коли цінна кожна гривня, яка йде до бюджету», — сказав Плачинда.
Він додав, що робота Мінфіну та Державної податкової служби з детінізації «є вкрай важливою», і її підтримують представники «білого бізнесу».
Нагадаємо, що 31-го липня зазвичай тиха галузь телекому «вибухнула» після колонки в ЗМІ голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева.
dev.ua зв’язався з Олександром Арутюняном, членом правління Інтернет асоціації України (ІнАУ), яка представляє інтереси малих/середніх провайдерів, і поговорив про «батл» із великими гравцями ринку, контраргументи щодо ідей Данила Гетманцева та які сценарії варто очікувати в цій історії.