Стартап з Мексики Conceivable Life Sciences створює роботів, що працюють на базі штучного інтелекту, для автоматизації частини процесу штучного запліднення, пише Business Insider.
Поки що ці роботи перебувають на стадії прототипу, вони можуть виконувати такі делікатні процедури, як аспірація сперми (отримання сперматозоїдів у чоловіків, у яких є проблеми з природним вивільненням сперми — ред.) та мікроманіпуляції з яйцеклітинами.
Традиційно процес штучного запліднення був трудомістким процесом. Лікарі проводять мінімально інвазивну (внутрішню) хірургічну процедуру для вилучення яйцеклітин, які потім обережно переносять у спеціальний контейнер і передають через спеціальне вікно ембріологу в лабораторії, який чекає на них. Потім вчені ретельно поєднують яйцеклітини зі сперматозоїдами для запліднення.
Conceivable Life Sciences застосовує інший підхід. Роботизована система стартапу виконує серію ретельно контрольованих кроків. За допомогою лазерної технології рухливість сперматозоїдів точно зупиняється перед тим, як вони акуратно переносяться на спеціалізовану голку для мікроін'єкції у знайдені яйцеклітини.
Після запліднення та інкубації отримані ембріони ретельно переміщуються за допомогою спеціального мікрофлюїдного пристрою для швидкого кріоконсервування у флаконах з рідким азотом.
Компанія Conceivable стверджує, що досягла значних успіхів у технології ЕКЗ. Їхні роботизовані процедури сприяли успішній вагітності 11 жінок. Завдяки новій технології в компанії здійснили першу в світі успішну роботизовану процедуру інтрацитоплазматичної ін'єкції сперматозоїдів (ICSI).
Співзасновники компанії вважають, що автоматизація, яка вперше застосувала робототехніку в цій галузі, забезпечує чудову вправність при роботі з мікроскопічними клітинами. Тим самим усуваючи потенційні неточності, пов’язані з ручними маніпуляціями за допомогою піпеток. Це може призвести до значного скорочення витрат за рахунок оптимізації процесу. Бізнес-модель Conceivable передбачає плату в розмірі $15 000 для більшості пацієнтів, причому оплата залежить від успішного результату.
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі