Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Марія БровінськаЗброя
3 червня 2025, 15:33
2025-06-03
До атаки на Кримський міст, імовірно, причетний підводдрон «Марічка». Нагадуємо, що це за розробка й на що здатна зброя з жіночим іменем
СБУ провела нову унікальну спецоперацію та втретє вразила Кримський міст — цього разу під водою. Операція тривала декілька місяців. Агенти СБУ замінували опори цього незаконного об’єкта. І сьогодні, без жодних жертв серед цивільного населення, о 4:44 ранку перший вибуховий пристрій був активований!
СБУ провела нову унікальну спецоперацію та втретє вразила Кримський міст — цього разу під водою. Операція тривала декілька місяців. Агенти СБУ замінували опори цього незаконного об’єкта. І сьогодні, без жодних жертв серед цивільного населення, о 4:44 ранку перший вибуховий пристрій був активований!
Підводні підпірки опор сильно пошкоджено на рівні дна — 1100 кг вибухівки в тротиловому еквіваленті цьому посприяли. Фактично міст перебуває в аварійному стані.
Голова СБУ, генерал-лейтенант Василь Малюк особисто контролював проведення операції та координував її планування.
«Бог любить Трійцю, а СБУ завжди доводить задумане до кінця і ніколи не повторюється. Раніше ми двічі вразили Кримський міст у 2022 та 2023 роках. Тож сьогодні продовжили цю традицію вже під водою. Жодним незаконним обʼєктам рф немає місця на території нашої держави. Тому Кримський міст — абсолютно законна ціль, особливо зважаючи на те, що ворог використовував його як логістичну артерію для забезпечення своїх військ. Крим — це Україна, і будь-які прояви окупації будуть отримувати нашу жорстку відповідь», — зазначив Василь Малюк.
Окрім цього, повідомляється, що міст після підриву атакували підводні дрони. Ймовірно, ідеться про українську розробку «Марічка». нагадуємо, що відомо про цю зброю.
Підводний дрон «Марічка» — українська розробка волонтерів AMMO.UKRAINE. Творці платформи стверджують, що об'єднали між собою найкращих розробників безпілотних апаратів та інших фахівців у цій сфері в межах свого проєкту. У планах AMMO.UKRAINE створити «Армію підводних дронів», в основі якої буде велика автономна субмарина «Марічка».
Довжина «Марічки» 6 м, ширина — 1 м, дальність — 1000 км, ціна — 16 млн грн
За словами розробників, їхній підводний дрон має широкий спектр застосування й багато переваг:
Відсутність екіпажу — не буде загиблих і поранених.
Непомітність — підводний дрон складніше виявити.
Автономність — безпілотник може переходити в енергоефективний режим очікування.
Великий об'єм боєкомплекту.
Універсальність — може виконати бойові, вантажні або розвідувальні місії.
Ефективність — здатність вражати підводні опори мостів.
Точні технічні характеристики підводного безпілотника не розкриваються з міркувань безпеки, але схоже, що він матиме електричну тягу.
Відомий військовий аналітик із Великої Британії H.I.Sutton (Саттон) за наявними у відкритому доступі матеріалами проаналізував оснащення українського підводного безпілотника «Марічка». У своєму блозі раніше експерт звернув увагу на деякі цікаві особливості апарата.
За його словами, один із прототипів має Х-подібне компонування керма напрямку. Весь або більша частина корпусу являє собою посудину під тиском, і здається, що по дну проходить кіль і є очікувані буксирні петлі. Так само експерт звертає увагу на незвичайний носовий обтічник у передній частині прототипу автономної субмарини.
«Серед безлічі великих проєктів підводних безпілотників по всьому світу це, мабуть, перший, народжений безпосередньо з потреб воєнного часу», — зазначає британський експерт.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)