💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Марія БровінськаУвійти в ІТ
10 листопада 2022, 14:46
2022-11-10
«Ми дозволяємо собі взяти час до кінця 2023 року, щоб закріпитись на новому ринку». Бліц-інтерв'ю з СEO Mate academy про вихід в Польщу, умови навчання та плани
Сьогодні український EdTech стартап Mate academy, що вчить українців, а тепер вчитиме й поляків, програмуванню та іншим айтішним професіям, вийшов на ринок Польщі. dev.ua коротко розпитав СЕО та співзасновника академії Романа Апостола про те, чому саме Польщу обрали для розвитку проєкту, як відбуватиметься навчання в сусідній країні та чи доведеться конкурувати на новому ринку з іншими освітніми IT-проєктами.
Ще наприкінці минулого року, коли залучили раунд $1,9 млн венчурних інвестицій. Основна мета їх використання — вихід на міжнародний ринок.
Повномасштабна війна внесла певні корективи, однак з лютого 2022 року ми вийшли на глобальний ринок.
Польський ринок певною мірою схожий на український.
Перед тим, як сфокусуватись на конкретній країні, ми оцінили попит. Зокрема, наскільки сфера ІТ взагалі популярна для роботи в іншій країні. Далі проаналізували кількість вакансій, чи є пошуковий трафік, чи існує розрив у зарплатах між ІТ та іншими секторами в країні. У висновку склали портрет, що ідеальними країнами для повноцінного лончу є ВБ та Польща. Враховуючи те, що культурно і ціннісно українці дуже схожі з поляками — першим обрали для себе Польщу.
Про команду
З нами вже працює кантрі-менеджер Michal Tucki, який раніше працював у Bolt.Poland. Також найняли команду, яка адаптувала нашу платформу та нашу навчальну програму польською мовою. Проте, набір в польську команду триває. Ми у пошуках рекрутера, менторів, координаторів та менеджерів підтримки.
Оскільки ми remote friendly-компанія, то декілька людей з нашої команди вже давно в Польщі. Вони жили там ще до початку повномасштабної війни.
Кого вчитимуть
Ми у Мейті не шануємо категоризацію типу світчери/студенти університетів. Хтось почав вивчати програмування раніше, хтось пізніше. Хтось в технічному внз, а хтось завдяки буткемпам. Це не має предметного значення.
Повертаючись до питання аудиторії.
На студентів так само чекає непростий відбір, де спочатку необхідно пройти базовий безкоштовний курс на сайті, далі співбесіду з інтерв’єром і тільки потім буде прийматись рішення, чи зможемо ми зарахувати студента, чи ні.
Навчання буде супроводжуватись менторами і координаторами, а на етапі працевлаштування студенту допомагатиме кар’єрна підтримка. Після успішного працевлаштування студенти з Польщі виплачуватимуть 12% відсотків від своєї заробітної плати протягом трьох років.
Досвід роботи з поляками у наших міжнародних групах дає нам усі підстави вірити, що все вдасться.
Зараз працює не ремоуті frontend-девелопером. Роботу після Мейту знайшов за два тижні.
Про самоокупність
Ми прибуткова компанія. Завдяки успішній роботі в Україні та, в цілому, непоганим результатам навчання трьох міжнародних груп — ми дозволяємо собі взяти час до кінця 2023 року, щоб закріпитись на польському ринку. А далі вже зможемо говорити про отримання додаткових інвестицій для запуску на багатьох ринках одночасно.
Про конкуренцію
Звісно, є проєкти, які спеціалізуються на навчанні програмістів. Але всі вони класичної моделі, де оплата, а потім навчання. Наша Income Share Agreement стане там одним з першопрохідців.
112 відгуків на вакансії, $100 за тестове та робота мрії. Історія моделі з Луцька, яка об'їздила півсвіту, через пандемію змінила плани й тепер навчає IT інших
Надя Адамович — у минулому успішна модель. Та через пандемію зірвався контракт на роботу до Китаю, тому Надія змушена була працювати таргетологом, сушисткою, а згодом вирішила піти в IT. Нині дівчина — UI/UX Designer, заочно навчається на факультеті міжнародно-економічних відносин у Луцькому політехнічному інституті та працює ментором у Mate academy. Розповідаємо її історію, що надихає.