🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоЗброя
21 липня 2023, 14:34
2023-07-21
Міноборони закупило тисячі БпЛА українського виробництва. Серед них є 3 типи FPV-дронів та 9 різновидів дронів-камікадзе
Міністерство оборони України повідомило, що з 22 лютого 2022 року ЗСУ взяли на озброєння 28 моделей дронів українського виробництва. Серед них є 9 моделей камікадзе, 6 FPV та 3 дрони літакового типу.
Міністерство оборони України повідомило, що з 22 лютого 2022 року ЗСУ взяли на озброєння 28 моделей дронів українського виробництва. Серед них є 9 моделей камікадзе, 6 FPV та 3 дрони літакового типу.
Як зазначено в повідомленні оборонного відомства, загалом мова йде про тисячі одиниць українських БпЛА, які були поставлені в рамок закупок Міноборони.
Стверджується, що сприяння виробництву української зброї, зокрема дронів, є пріоритетом міністерства. Задля цього у відомсті пішли на зустріч виробникам та винахідникам, і восени минулого року суттєво скоротили терміни процедури прийняття на озброєння нової техніки — з 2 років до 3–5 тижнів.
В Міноборони також заявили, що мають укладені контракти на серійне виробництво 10 моделей БпЛА різних типів. Проте їхні найменування та обсяги поки не можуть розкрити з міркувань безпеки.
«Зазначимо, що згідно з бюджетними приписами заборонено укладати контракти на неіснуючі серійні моделі. Закупівля може здійснюватися ВИНЯТКОВО на підставі потреби від ГШ ЗСУ, яка формується тільки щодо реально існуючих засобів», — підкреслили у міністерстві
В оборонному відомстві також повідомили, що наразі завершені випробування «єдиного дрона-камікадзе», розробником якого є одне із підприємств АТ «Українська оборонна промисловість». Після завершення процедури допуску до експлуатації та оцінки Генштабу в потребах у цьому БпЛА, буде ухвалене рішення про його закупівлю для ЗСУ.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)