UNIT.City — місце, де люди працюють... КРАЩЕ! Обирай свій простір просто зараз 👉

Мінцифри підняло виплати за «Генератор зв’язку» й запровадило надбавку для прифронтових громад

Держава переглянула умови участі в проєкті «Генератор зв’язку» для власників електростанцій, які під час блекаутів живлять базові станції мобільних операторів. Компенсації за годину роботи генераторів зросли, окремо порахували дизельні та бензинові установки та ввели підвищений тариф для 30-кілометрової зони бойових дій.

Залишити коментар
Мінцифри підняло виплати за «Генератор зв’язку» й запровадило надбавку для прифронтових громад

Держава переглянула умови участі в проєкті «Генератор зв’язку» для власників електростанцій, які під час блекаутів живлять базові станції мобільних операторів. Компенсації за годину роботи генераторів зросли, окремо порахували дизельні та бензинові установки та ввели підвищений тариф для 30-кілометрової зони бойових дій.

Про зміни Міністерство цифрової трансформації повідомило після аналізу сотень відгуків від мобільних операторів, які надійшли в перший тиждень роботи програми. Зокрема, учасники просили врахувати реальну витрату пального та складні умови роботи біля фронту.

Тепер для дизельних генераторів базова компенсація становить 172 грн за годину (раніше було 110–140 грн/год). Якщо така станція живить базову станцію в 30-кілометровій зоні бойових дій, власник може розраховувати на 197 грн/год. Для бензинових генераторів вперше встановили окремі тарифи: 287 грн/год у стандартному режимі та 330 грн/год у прифронтових громадах.

 Тип генератора Було, грн/год Стандарт, грн/год Підвищений, грн/год
Дизельний 110-140 172 197
Бензиновий 287 330

У Мінцифри наголошують, що «Генератор зв’язку» не є бізнес-проєктом. Власники техніки не здають її в оренду, а лише заправляють і обслуговують свої генератори, підключені до базових станцій. Натомість оператори компенсують витрати на пальне та сервіс.

Підключатися до програми можуть установки потужністю від 7,2 кВт, які здатні стабільно живити телеком-обладнання. Головна мета ініціативи — зберегти мобільний зв’язок та інтернет у громадах під час можливих тривалих знеструмлень взимку.

Проєкт «Генератор зв’язку» Мінцифри запустила спільно з мобільними операторами як відповідь на ризик масових блекаутів: держава та бізнес фактично розподіляють між собою частину витрат домогосподарств, щоб критична інфраструктура зв’язку залишалася працювати навіть тоді, коли мережа не має живлення з боку енергосистеми.

Раніше dev.ua писав про те, як мобільні оператори Lifecell, Київстар та Vodafone розповіли, що вже зробили для забезпечення зв’язку при блекауті. 

15 000 генераторів для базових станцій: влада посилює вимоги до мобільних операторів щодо стабільності мереж
15 000 генераторів для базових станцій: влада посилює вимоги до мобільних операторів щодо стабільності мереж
По темi
15 000 генераторів для базових станцій: влада посилює вимоги до мобільних операторів щодо стабільності мереж
Українці скуповують зарядні станції павербанки та генератори: «Епіцентр» оприлюднив статистку продажів за останні дні
Українці скуповують зарядні станції, павербанки та генератори: «Епіцентр» оприлюднив статистку продажів за останні дні
По темi
Українці скуповують зарядні станції, павербанки та генератори: «Епіцентр» оприлюднив статистку продажів за останні дні
«Мені набридло коли мобільні оператори через державні органи просто дзюрчать в очі депутатам і суспільству». Нардеп Олександр Федієнко звернувся до Федорова щодо погіршення якості мобільного звязку
«Мені набридло, коли мобільні оператори через державні органи просто дзюрчать в очі депутатам і суспільству». Нардеп Олександр Федієнко звернувся до Федорова щодо погіршення якості мобільного зв’язку
По темi
«Мені набридло, коли мобільні оператори через державні органи просто дзюрчать в очі депутатам і суспільству». Нардеп Олександр Федієнко звернувся до Федорова щодо погіршення якості мобільного зв’язку
Читайте головні IT-новини країни в нашому Telegram
Читайте головні IT-новини країни в нашому Telegram
По темi
Читайте головні IT-новини країни в нашому Telegram
Читайте також
Київстар, Vodafone і lifecell втратили за півроку 4,5 млн активних сім-карт в Україні
Київстар, Vodafone і lifecell втратили за півроку 4,5 млн активних сім-карт в Україні
Київстар, Vodafone і lifecell втратили за півроку 4,5 млн активних сім-карт в Україні
Президент підписав закон, який допоможе мобільним операторам оперативно відновлювати зв'язок
Президент підписав закон, який допоможе мобільним операторам оперативно відновлювати зв'язок
Президент підписав закон, який допоможе мобільним операторам оперативно відновлювати зв'язок
Ookla купила CellRebel, яка збирає дані з понад мільярда смартфонів у світі. Її програмісти — з України
Ookla купила CellRebel, яка збирає дані з понад мільярда смартфонів у світі. Її програмісти — з України
Ookla купила CellRebel, яка збирає дані з понад мільярда смартфонів у світі. Її програмісти — з України
«Київстар» залежить від технічної підтримки Ericson, Nokia, ZTE і Huawei». CEO найбільшого оператора розповів про проблеми та перспективи компанії світовій спільноті
«Київстар» залежить від технічної підтримки Ericson, Nokia, ZTE і Huawei». CEO найбільшого оператора розповів про проблеми та перспективи компанії світовій спільноті
«Київстар» залежить від технічної підтримки Ericson, Nokia, ZTE і Huawei». CEO найбільшого оператора розповів про проблеми та перспективи компанії світовій спільноті
Підтримка роботи телефонів у воєнний час доводить «Київстар» до межі. Український мобільний оператор зазнав кібератак, загинули співробітники, війна затьмарює фінансове майбутнє компанії «Київстар», зазначає генеральний директор найбільшого мобільного оператора України Олександр Комаров.

Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот

Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі

Обговорення
Коментарів поки немає.