💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Вікторія ГорбікВійна
15 грудня 2023, 17:12
2023-12-15
Мобілізований тестувальник пожалівся, що роботодавець, який довгий час підтримував його на фронті, розірвав із ним контракт. Чи законно це?
Данило Борисенко, Junior QA, ветеран, який після контракту перекваліфікувався в айтівця і у лютому 2022 року знайшов роботу у американській компанії OneReach.ai. З початком повномасштабного вторгнення він повернувся до лав захисників, але нещодавно компанія звільнила його. Чи мала вона на це право?
На момент повномасштабного вторгнення, як написав Данило, коли він мобілізувався до лав своєї бригади як оператор ЗУ-23-2, компанія залишила за ним заробітну плату і місце роботи. А співробітники разом з HR-ом допомагали зборам на необхідні речі.
«Я щиро дуже вдячний колективу за цю підтримку, ви чудові люди й мені дуже приємно, що я був частиною команди», — повідомляє він.
Компанія продовжувала сплачувати військовому виплати. Але 23 листопада, за його словами, виплати припинили, зі словами «про надію на найскоріше продовження співпраці». 14 грудня Данило отримав листа з угодою про розірвання контракту.
HR компанії, за словами Данило, пояснила йому це рішення «глобальними змінами, кадровими перестановками, скороченням бюджету і т.д»
«Звичайно, в юридичній площині взаємовідносини мене як ФОП і компанії навряд чи підпадуть під ту статтю кодексу законів про працю, яку я процитував на початку (це питання скоріше морально-етичне), звичайно, що після нашої перемоги я навряд чи повернусь до співпраці з нею через розбіжності в наших поглядах на мій обов’язок стати на захист своєї країни, але кілька питань до компанії у мене все-таки є», — пише Данило. Ось, що він питає:
1. Наскільки я знаю, таких, як я, працівників, які стали до лав війська, всього троє. Чи такий це тягар для компанії підтримувати їх всіма способами, знаючи, що переважна більшість працівників компанії — українці, і саме Україну ми втрьох зараз захищаємо, маючи зовсім не малореальні шанси не повернутися з війни взагалі або повернутися, втративши працездатність повністю або частково?
2. Щодо глобальних змін і кадрових перестановок. Вони у вас, я думаю, відбуваються з метою оптимізації бізнесу. Щиро переживаю за вашу оптимізацію. А знаєте, скільки кадрових змін і перестановок відбувається у нас у зв’язку з іншими причинами — поранення або смерть військовослужбовця?
3. Я не те щоби дуже медійна персона, але зроблю все від мене залежне, щоб інформація про вас, як про тих, що «втомилися від війни» поширилась соцмережами якнайбільше. Як щодо репутаційних втрат, не дуже турбують?
3. Ну і наприкінці те, що мене цікавить найбільше. Якби це рішення стосувалось американського ветерана в США, чи наважились би ви піти на цей крок? Чи це вже інша історія, там би вас затягали по судах, знищили би ваш рейтинг як роботодавця і забули назавжди. А українські ветерани, виходить, гірші?
Опитані dev.ua юристи не беруться коментувати ситуацію, оскільки не бачили контракт між військовим та компанією.
Ми звернулись до Данила, з уточнювальними питаннями, а також до HR та компанії OneReach.ai. Після отримання їхньої відповіді матеріал буде оновлено.
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
«Навіть для виробників трун і пам’ятників я писав тексти». Як стати game-тестувальником під час війни: історія колишнього металурга, страховика, копірайтера
34-річний Андрій Зубков під час війни увійшов в IT, докорінно змінивши свою кар'єру і буденне життя. Тепер він QA Engineer у компанії Pingle Game Studio — тестує ігри. А до цього працював на металургійному комбінаті, в страхуванні та навіть копірайтером. Свою історію про вхід в нове життя Андрій розповів dev.ua.
Мануал для джуна. Що треба знати початківцю, аби влаштуватися маркетологом в IT-компанію: 30 запитань і поради від досвідченого фахівця
Джунів, які шукають роботу, проходять купу співбесід та отримують відмови замість оферів, під час війни побільшало. А все тому, що до співбесід необхідно ретельно готуватися. dev.ua розпочинає серію матеріалів про те, що треба знати джунам для проходження співбесіди та отримання омріяного оферу від першого роботодавця. Маркетинг спеціаліст IT-компанії Universe Катерина Скрипка розповіла, що треба знати та як вдало пройти співбесіду в IT-компанію маркетологам-початківцям.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі