🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Марія БровінськаКриптобізнес
11 січня 2025, 13:47
2025-01-11
ІТ-спеціаліст з Уельсу пропонував чиновникам 50 млн фунтів, щоб ті дозволили йому знайти викинутий понад 10 років тому на сміттєзвалище жорсткий диск з біткоїнами, що нині вартують $700 млн. Що з цього вийшло
Джеймс Гавеллс із валлійського міста Ньюпорт стверджує, що 2013 року його дівчина випадково викинула жорсткий диск, на якому зберігалося близько 7 500 біткоїнів. За сьогоднішнім курсом цієї криптовалюти — у доларовому еквіваленті — це понад $700 млн.
Гавеллс каже, що був серед перших ентузіастів біткоїна, і в 2009 році «намайнив» значну суму цієї криптовалюти. Гавеллс розповів журналістам газети Times, що викинув диск випадково, сплутавши його з іншим таким самим, який йому був не потрібен. За словами валійця, що клавіатуру ноутбука, за допомогою якого він «добував» біткоїни, випадково залили лимонадом. Він витягнув із нього жорсткий диск, де зберігалися ключі до криптовалюти.
Він також стверджував, пише BBC, що насправді помилки припустилася його тодішня подруга, яка фізично доставила диск на звалище. Та ж стверджувала, що Джеймс сам попросив її вивезти сміття, що вона і зробила.
«Віддам 10%»
Гавеллс неодноразово просив міську раду Ньюпорта дозволити йому провести розкопки, щоб знайти диск, але отримував відмову. У 2023 році він вирішив подати в суд на міськраду — він вимагав від місцевої ради або дозволити йому провести розкопки на звалищі, або виплатити відповідну суму у вигляді компенсації. Однак суддя вирішив, що реальних юридичних перспектив у позову немає. Британський суд відмовився розглядати позов чоловіка.
Гавеллс обіцяв місцевій раді 10% суми, яку вдасться виручити від продажу біткоїнів у разі успішних пошуків, але адвокати відповідачів назвали цю пропозицію спробою змусити чиновників профінансувати розкопки.
Реагуючи на це рішення, Джеймс сказав, що він «дуже засмучений».
«Те, що справа була закрита на першому ж слуханні, не дає мені навіть можливості пояснити свою позицію або можливості домогтися правосуддя в будь-якій формі або вигляді. Було так багато всього, що можна було б пояснити під час повного судового розгляду, і саме цього я і очікував», — сказав він.
Він додав, що «намагався взаємодіяти з міською радою Ньюпорта всіма можливими способами протягом останніх 12 років», і те, що йому сказали, що він не встиг, сприйняв як «удар по зубах».
«Не треба вважати мене жадібним, адже я готовий поділитися доходами. Але жоден із людей, наділених владою, не готовий зі мною нормально поговорити», — скаржиться британець.
Він упевнений, що з високим ступенем ймовірності зможе витягти з диска потрібну інформацію, хоча за роки, проведені на сміттєзвалищі, його корпус напевно проржавів.
На звалищі, де покоїться жорсткий диск Гавеллса, перебуває загалом понад 1,4 млн тонн сміття. Однак валлієць стверджує, що йому вдалося відносно точно визначити, де слід шукати сховище біткоїнів: на цій ділянці відходів лише 100 000 тонн.
«Це рішення залишило мене ні з чим. Тепер у мене не залишилося нічого, — заявив Гавеллс про рішення суду. — Я став черговою жертвою «великої британської системи кривосуддя».
Чому відмовили
Представники влади Ньюпорта пояснювали, що, відповідно до закону, викинутий жорсткий диск все одно перейшов у власність власників звалища. Крім того, як нагадали в мерії, проводити будь-які розкопки в смітті забороняють правила охорони довкілля.
Як писав dev.ua, найбільша криптовалюта Bitcoin перевищила позначку $100 000 через посилення попиту на більш ризиковані активи.
Перед цим біткоїн встановив новий історичний максимум у розпал президентських виборів у США й на хвилі перемоги кандидата від республіканців Дональда Трампа.
Криптозима в дії, або трильйони доларів на вітер. 7 висновків про те, що відбувається на крипторинку
Криптозима змусила колись квітучі фірми оголошувати про банкрутство, а інвесторів нервово розпродавати криптоактиви. Forbes розібрав, які наслідки можуть мати такі розпродажі, вартістю в трильйони доларів. Публікуємо сім найцікавіших висновків.
Ethereum запрацює по-новому: експерти криптобіржі Huobi Global пояснюють, що саме станеться з валютою після "злиття"
Велике злиття Ethereum попередньо заплановано на середину вересня. Дебати про його вплив на індустрію блокчейнів були швидкими та бурхливими. У результаті злиття поточна основна мережа Ethereum об’єднається з мережею Beacon Chain із підтвердженням частки, що стане найглибшим оновленням Ethereum на сьогоднішній день, поступаючись за важливістю лише блоку genesis. Цей перехід також є прикладом того, як велика децентралізована система може значно зменшити свій вуглецевий слід. Детальніше пояснюють експерти криптобіржі Huobi Global.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі