🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоГаджети
22 березня 2024, 17:03
2024-03-22
Ілон Маск анонсував ще один продукт Neuralink — чип Blindsight «з графікою, як у Nintendo», який повертатиме людям втрачений зір
Перший мозковий імплантат Neuralink все ще перебуває на стадії клінічних випробувань на людях. Але власник компанії Ілон Маск вже анонсував другий імплант, який має вилікувати сліпоту.
«Blindsight — наступний продукт Neuralink після Telepathy», — написав він у середу в X (Twitter). Про це повідомляє PcMag.
Згодом Ілон Маск додав, що чіпи Blindsight вже випробовуються на мавпах. «Роздільна здатність спочатку буде низькою, як у ранній графіці Nintendo, але в кінцевому підсумку може перевищити нормальний людський зір», — заявив мільярдер.
Він написав це наступного дня після того, як компанія Neuralink продемонструвала перший мозковий чіп компанії, що працює в голові 29-річного паралізованого чоловіка, на ім’я Нолан Арбау (Nolan Arbaugh). Імплантат був поміщений в його мозок в січні, і відтоді технологія дала Арбо можливість керувати курсором миші на ноутбуці за допомогою своїх думок.
«Попереду ще багато роботи, але це вже змінило моє життя», — сказав Арбо під час 9-хвилинного прямого ефіру. Завдяки імплантату він зміг грати в шахи та Civilization VI на своєму комп’ютері. Для цього чіп зчитує нейронну активність з його мозку і переводить її в дистанційні команди на основі Bluetooth, які можна використовувати для управління електронним пристроєм, наприклад, комп’ютерною мишкою.
У листопаді 2022 року під час презентації компанії Маск торкнувся теми імплантату Blindsight. «Навіть якщо хтось ніколи не мав зору, наприклад, народився сліпим, ми віримо, що можемо відновити зір. Тому що зорова частина кори (мозку) все ще там», — сказав він тоді.
Іншим напрямком роботи компанії є використання імплантатів для налагодження зв’язку між мозком та пошкодженими або навіть роботизованими кінцівками. «У довгостроковій перспективі можна шунтувати сигнали від моторної кори головного мозку повз пошкоджену частину хребта, щоб люди могли знову ходити й нормально користуватися руками», — додав Маск в іншому твіті.
«У США тестувальник може отримувати $100 000 і навіть $500 000 на рік». Історія релокейту дніпровської IT-родини, де чоловік працює в EPAM, а дружина влаштувалася в Tesla
Марк і Вікторія Терещенки — IT-подружжя. Він працює на позиції Lead Test Automation Engineer у компанії EPAM, вона — Software QA Engineer у Tesla. У серпні 2021 року пара разом з 1-річним сином здійснила релокейт до США за L візою. Ми зв’язалися з українською родиною та поговорили про труднощі переїзду, зарплату в Америці та специфіку роботи в компанії Ілона Маска.
«Життя — це більше, ніж просто вирішення однієї проблеми за іншою». Ілон Маск написав колонку в китайському медіа. Які плани техногенія на найближче майбутнє?
Бізнесмен Ілон Маск написав колонку про сталу енергетику, мозкові імпланти та дослідження космосу в китайському виданні, що належить національній агенції з контролю за інтернетом та цензурою. Англійською текст переклав журналіст китайського держвидання «Сіньхуа» Янь Лю. Ми адаптували допис українською.
Людині вживили в мозок нейрочип (не компанія Маска). Українські нейрофізіолог, інвестор і біотехнолог розповідають про ризик і важливість такої операції
Минулого місяця американська компанія Synchron вживила в людський мозок нейрочип. Крихітний нанокомп’ютер помістили до кровоносної судини мозку пацієнта, який страждав на боковий аміотрофічний склероз — рідкісне захворювання, що вражає моторну систему. Компанія провела першу подібну операцію в США, а до цього мала чотири такі самі в Австралії. Після неї пацієнти змогли надсилати повідомлення в месенджері та робити онлайн-купівлі. Ми зв’язалися з українськими експертами, щоб дізнатися про прорив і наслідки подібної технології.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі