Збройні сили НАТО не готові до сучасної війни з використанням безпілотників, попередив командувач Сил безпілотних систем полковник Вадим Сухаревський.
«З того, що я бачу і чую, жодна армія НАТО не готова протистояти каскаду дронів», — сказав Сухаревський у нещодавньому інтерв’ю Reuters.
За його словами, НАТО має визнати економічну перевагу безпілотників, створення яких часто обходиться набагато дешевше, ніж звичайних озброєнь, необхідних для їх збиття.
«Це просто елементарна математика. Скільки коштує ракета, яка збиває „Шахед“? А скільки коштує розгорнути корабель, літак і систему протиповітряної оборони, щоб стріляти по ньому?», — запитує командувач СБС.
Безпілотники дальнього радіуса дії можуть коштувати лише кілька тисяч доларів за найпростіші моделі-приманки, хоча ударні безпілотники Shahed оцінюються в десятки тисяч. Ракети-перехоплювачі ППО зазвичай мають шести- або семизначну ціну в доларах, і багато країн мають обмежені запаси, що робить їх використання вкрай економічно невигідним.
«Зараз навіть головнокомандувач Збройних сил України каже, що понад 60% цілей знищуються безпілотниками. Питання лише в тому, як буде розвиватися тактика їх застосування, а за нею і технологічний аспект — сказав Сухаревський.
За словами Сухаревського, Україна успішно збивала безпілотники під час випробувань за допомогою лазера, додавши, що мета полягає в тому, щоб застосувати лазерні системи в бою, хоча він не уточнив часові рамки. Сухаревський сказав, що його підрозділи зараз використовують безпілотник, який може нести два FPV-дрони на відстані до 70 км, перш ніж відпустити їх і діяти як ретрансляційна станція для їхнього зв’язку. За його оцінками, на фронті працюють тисячі безпілотних наземних апаратів.
Командувач СБС вважає, що щонайменше половина українських дронів на фронті зараз використовують системи ШІ так чи інакше, і що більшість безпілотників, які беруть участь у бойових діях, в кінцевому підсумку будуть використовувати цю систему. Він вважає, що кінцеве рішення про ураження цілі все ж має приймати людина, а не машина.
Вадим Сухаревський визнав, що Україна не в змозі повністю задовольнити потреби ударних дронів у боєприпасах, які зазвичай постачаються окремо до безпілотників, але не вдавався до подробиць. За його словами, деякі підрозділи почали виготовляти боєприпаси самостійно, а одна бригада може виготовляти 6000–10 000 боєприпасів на місяць.
«Якби не безпілотники, все було б набагато гірше. Безпілотники — це те, що дозволяє нам давати асиметричну відповідь (коли) ворог більший, сильніший і атакує», — відзначає Сухаревський.
Раніше він повідомив, що в Силах безпілотних систем ЗСУ тестується вітчизняна лазерна зброя — «Тризуб». За його словами, цей лазер може збивати літаки на висоті понад 2 км.
Сили безпілотних систем випробували українські оптоволоконні модулі «Шовкопряд», які можуть встановлюватися не лише на FPV, а й наземні та підводні дрони
Підключай Megogo зі знижками за акційними тарифами.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)