🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Вікторія ГорбікВійна
3 червня 2023, 11:57
2023-06-03
Наземні дрони від українських винахідників вже допомагають захисникам у розмінуванні та рятуванні. Ось, що про них відомо
Команда українських конструкторів розробила кілька модифікацій наземних дронів, зокрема, розвідник-розмінер, а також електричну радіокеровану платформу. Їх винахідники представили на Міжнародній промисловій виставці, що проходила днями у Києві.
Засновник та інвестор Robotrack Андрій Влох поділився з dev.ua, що вони можуть та коли захисники можуть чекати дрони на фронті.
Команда українських конструкторів розробила кілька модифікацій наземних дронів, зокрема, розвідник-розмінер, а також електричну радіокеровану платформу. Їх винахідники представили на Міжнародній промисловій виставці, що проходила днями у Києві.
Засновник та інвестор Robotrack Андрій Влох поділився з dev.ua, що вони можуть та коли захисники можуть чекати дрони на фронті.
Про Robotrack
Андрій — інженер. Він розповів, що навчався автоматизації технічного виробництва та інформаційних технологій. Має особистий практичний досвід в конструюванні технічних засобів.
«Маючи інженерний бекграунд я бачу, що буде працювати, а що ні, — говорить він.
Після початку повномасштабного вторгнення він знайшов талановитих конструкторів та заснував компанію Robotrack, щоб виготовляти наземні дрони для допомоги українським захисникам.
Розвідник-розмінер
Компанія вже має замовлення та контракт від ДСНС на виробництво двох розмінувачів. А наземні дрони-розвідники вже допомагають українським військовим на фронті.
Одну з модифікацій такого дрона Robotrack представили на виставці. Інженери власноруч розробили платформу, плату керування, дизайн, намалювали та зібрали дрон з нуля.
Дрон розвідник-розмінер (Фото Facebook)
Як зазначив Андрій, робот електричний, оператор керує ним дистанційно. Всередині корпуса конструктори зробили спеціальний отвір, де встановлюється труба з протитанковою міною, наприклад, ТМ-62. Міна буде лежати на електромагнітній задвіжці.
«При натисканні на пульті відповідної кнопки, міна просто випадає, а дрон їде далі», — говорить Андрій.
Крім того, до дрона може кріпитись платформа, за допомогою якої можна підвести боєкомплект, пайки, їжу, воду тощо.
Платформа
Іншою розробкою конструкторів є платформа для допомоги при евакуації поранених, доставлення боєкомплекту або стрільбі по ворогу з керованим кулеметом за допомогою радіокерованої електричної платформи.
Платформа Robotrack (Фото Instagram)
Андрій повідомив, що команда вже підписала контракт на виготовлення платформи для військових. Він вже пройшов декілька випробувань, це четверта його модифікація дороблена та модернізована.
Платформа може нести до 500 кг по прямій і 200-300 кг по пересічній місцевості.
«Основна ціль цієї платформи — доїхати до пораненого», — зазначив інженер.
Платформа Robotrack (Фото dev.ua)
Платформа Robotrack електрифікована, керується дистанційно за допомогою пульта, працює на батареях, які швидко замінюються та заряджаються.
На одному заряді представлена модель може їхати до 50 км, але, як акцентує Андрій, можна зробити і більше.
Швидкість і середньому 15-20 км, в залежності від рельєфу: по асфальту може і 20 км, а по полях 10-12 км.
Платформа Robotrack (Фото Instagram)
По прямій видимості без лісу та пагорбів оператор може керувати платформою на відстані до 1 км. Проте, як каже інженер, є більш потужні антени, при встановленні яких відстань може збільшуватись.
Представлена платформа має колеса 40 см в діаметрі, але за контрактом для військових конструктори встановлять більші, близько 60 см для більшої прохідності.
Андрій зазначив, що команда може виробляти 2-3 великих дрони-платформи та близько 10 розвідувальників на місяць на базі існуючих цехів. Всі роботи проводяться в напівручному, напівавтоматичному режимі.
За його словами, при наявності фінансування, вони зможуть мультиплікувати існуючих бізнес, відкрити більші цехи, найняти майстрів та купити інструменти, відповідно збільшити виробничі потужності.
«Кількість — не проблема, це не така вже і складна техніка», — зазначає він.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі