«Гембла і араби». 10 відвертих історій від айтівців про помилки у кар'єрі
Айтівці теж помиляються. І навіть визнають свої помилки.
Айтівці теж помиляються. І навіть визнають свої помилки.
Айтівці теж помиляються. І навіть визнають свої помилки.
На форумі DOU IT-фахівці жваво обговорюють тему кар’єрних помилок, про які шкодують нині. dev.ua обрав 10 яскравих неанонімних зізнань розробників і не тільки.
Дев’ять років на одному місці. Став за цей час непотрібним на ринку. Звільнитись було все одно, що світчнутися на зарплату у п’ять разів меншу. Але все зрослось, коли потрапив на фріланс, де мої навички «вирішувати проблеми» були добре оцінені.
Відмовилася від посади провідного бізнес-аналітика, бо вважала себе «ведичною жінкою», яка не впорається з кар’єрою, і повинна лише надихати чоловіків.
Гембла і араби.
Влітку на фоні безробіття отримав офер на лоукод продукт з нормально середньою для IT зарплатою. Принципово відмовився. З того часу жодного нормального оферу на проєкт.
Якось, ще студентом, отримав першу суму у валюті (за закордонне відрядження) і… вирішив поміняти її не в банку, а у валютчиків. Бо у них курс був на 5% кращий за банківський. Ну, далі ви розумієте… Добре, що там були, по суті, копійки, а урок залишився на все життя.
Якось дійшов до думки, що сперечатися з менеджером — гарна ідея. Потім зрозумів, що в менеджера можливостей замінити розробника значно більше, ніж в розробника замінити менеджера. Зараз із теперішнім керівником в новій компанії виступаю в ролі «радника».
1. Занадто довго сидів і деградував на першій роботі. Роботи було небагато? і вона була примітивна. Джунами всі активно прокачують скіли на практиці, а я на тій роботі майже нічому не навчився.
2. Занадто довго не звертав уваги на інфраструктуру — як все крутиться, деплоїться, тестується, моніториться, а просто фокусувався на тому? аби пофіксити чергову стрічку коду. Треба було набагато раніше задуматись про магічне слово DevOps.
3. Обирав роботу лише на основі того? наскільки велику прибавку до компенсації отримаю в порівнянні з поточним місцем. Як результат — одного разу нарвався на дуже проблемний в усіх сенсах проєкт, на якому шести місяців вистачило, аби неймовірно вигоріти і не хотіти вже нічого, лише аби цей жах закінчився. І як наслідок — дуже довго відновлювати ментальний стан.
4. Занадто багато скаржитись і підіймати проблемні теми. Як показала практика, таких не особливо люблять, і це кандидати на звільнення.
Вважав невдачею, коли отримував відмову на співбесіді. Пізніше життя показало, шо деякі з них вберегли мене від досвіду, який я радий оминути. Не всяка відмова то є інвалідація, не кожен оффер треба приймати, життя мудріше, ніж ми собі там думаємо. Trust the process.
За майже 15 років роботи + 5 років в техвузі (вкатуватись почав в +/-2007):
1. Стартанув з html/css, а треба було дотягти й почати з мейнстрімових ООП мов.
2. Через деякий час з фулстеку перейшов у фронтенд. А тепер роботи менше, задачі простіші й нижче оплачуються.
3. Затримався на 5 років в 1 компанії — воно того не варте було. Стрибати кожного року та зайчатничати дуже вигідніше і для скілів і по грошам.
Довго тупити на одному місці.
Іноді думаю, чи не було [колись давно] помилкою відмовитися, коли замовник пропонував скіпнути аутсорс компанію і працювати на нього напряму. Може, була б та ж сама робота за х2 грошей. Але щось мене в тому напрягає, мабуть, мені так спокійніше, коли все по-чесному. Хто має досвід — можуть краще розказати плюси та мінуси прямої роботи.
Іноді думаю що можливо це помилка, що я ніде крім аутсорсу/аутстафу не працювала. Є ж ще продукти, стартапи й куча всякого іншого.
Вчіться по можливості в робочий час, а не в позаробочий.