💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоГроші
19 серпня 2024, 16:25
2024-08-19
«Нова пошта» пояснила, чому рішення оподатковувати дрібні посилки може мати негативний ефект
Український поштово-логістичний оператор «Нова пошта» вважає, що введення податку на посилки вартістю від 45 євро збільшить кількість відправлень, що підлягають митному оформленню. Як результат, це може призвести до збільшення митних витрат, які перевищать доходи.
У першому півріччі компанія доставила 435 000 імпортних посилок вартістю до 150 євро, або 9% від усього такого імпорту.
«Тільки наших декларацій буде понад 70 000 на місяць, або 7000 на день. При тому, що наразі їх ми подаємо 300–400 на день, до 1000 у високий сезон», — спрогнозувала компанія можливий ефект зниження порога оподаткування зі 150 євро до 45 євро, передає «Інтерфакс-Україна».
Збільшення митних декларацій для експрес-перевізників означатиме більші терміни доставки, адже адміністрування нових декларацій потребуватиме додаткового часу. Своєю чергою компанія обіцяє автоматизувати свої процеси для зниження навантаження, однак не знає, чи можна цього очікувати від митниці.
На думку оператора, збільшення податкового навантаження на громадян призведе до падіння трафіку дрібних посилок.
У компанії також вважають необґрунтованими твердження уряду, що такі зміни збільшать податкові надходження у 2025 році на 8 млрд грн. «У супутніх документах немає результатів досліджень і методики розрахунку цієї суми. Відповідно, немає жодних гарантій зазначених бюджетних надходжень», — пояснила компанія свої сумніви.
Оператор також вказує, що розрахунок не враховує розширення апарату митниці, скорочення надходжень у разі зменшення обсягу відправлень, а також зменшення валютного виторгу й податків, які сплачують поштові й транспортні компанії.
Компанія також наголошує, що пропоновані зміни стосуються тільки посилок між фізособами, тоді як під час закупівлі товару в юрособи та його доставки поштою податок сплачується в будь-якому разі.
Як працюють поштомати від «Нова пошта», Meest та ROZETKA, і що потрібно, аби ними скористатись
Зараз, щоб отримати чи відправити посилку навіть не потрібно йти до відділення служби доставки, чекати довгі черги та витрачати купу часу. Це можна зробити за допомогою поштоматів — автоматичних теміналів, які розташовані у місцях активних переміщень людей, магазинах, супермаркетах та навіть в житлових будинках.
dev.ua зібрав інформацію про термінали різних сервісів доставки, де вони знаходяться, чим відрізняються, як скористатись поштоматом та які особливості вони мають.
(оновлений текст від 17 листопада 2021 року)