💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоГаряченьке
12 вересня 2023, 10:41
2023-09-12
Новий генератор діпфейків HeyGen дає змогу створювати правдоподібні відеоаватари. А ще озвучує українські мемні відео англійською мовою
Соцмережі почала захоплювати нова хайпова розробка з ШІ — HeyGen. Вона може створити персональний «діпфейк» — відео-двійника, згенерованого штучним інтелектом, здатного відтворити практично все, що введене в текстове поле. Втім, українці одразу, почали використовувати її для перекладу відомих мемних відео англійською мовою.
Щоб створити персоналізований аватар, користувачі мають надіслати HeyGen двохвилинне відео, де вони говорять на камеру (для цього можна використати смартфон). Також потрібне відео, де вони дають згоду на те, щоб компанія зробила свою справу, передає Axios.
Після цього HeyGen видає цифровий аватар, який можна використовувати для створення відео — він озвучить будь-які слова, введені в текстове поле. При цьому, розробники передбачили фільтр, який блокує відвертий або насильницький контент.
Окрім створення аватарів із власних зображень клієнтів, HeyGen пропонує ряд готових аватарів і голосів (вони бувають різних статей і рас) з типовими обличчями.
Легкість, з якою ця технологія дозволяє генерувати діпфейки, одразу наштовхує на думки про зловживання — від шахрайства до політичної дезінформації.
Але в компанії HeyGen прагнуть використовувати позитивний бік діпфейки як швидшу, дешевшу і простішу альтернативу для створення відео, від індивідуального маркетингу до навчальних відеороликів.
Повідомляється, що відео-аватари HeyGen можуть бути досить переконливими, але в технології ще вистачає проблем. Наприклад, ШІ не завжди може чітко вимовляти імена або коректно відтворювати артикуляцію губ та напрям погляду.
Ціна й застосування
HeyGen пропонує кілька варіантів підписки від $50 до $150 на місяць, які дають певну кількість кредитів (1 кредит = 1 хвилині відео). Дорожчі варіанти пропонують можливість створювати довші відео з високою роздільною здатністю.
Середня вартість генерації відео становить близько $3 за хвилину, а створення персонального аватара наразі коштує $199 (простіший аватар, що базується лише на фотографії, є безплатним, а професійний аватар за $1000 вимагає використання студії та зеленого екрана).
Безплатна пробна версія пропонує один кредит на день, але тільки зі стандартними аватарами HeyGen або фотографією, що розмовляє.
Axios робить висновок, що сервіс може бути корисним для персоналізації професійних повідомлень про продажі без запису чогось свіжого для кожного клієнта. Такі повідомлення можуть сприйматися як цікаві новинки, але мають бути належно марковані як створені ШІ. Однак, коли новизна зникне, вони можуть сприйматися радше як спам, ніж як щось корисне.
Підбірка українських мемів, перекладених й озвучених HeyGen
Відеоаватари — це не єдиний інструмент, який пропонує HeyGen. Компанія також пропонує технологію, яка перекладає відео й озвучує його багатьма мовами світу на вибір всього «за один клік».
Відео має тривати не менше 30 секунд, але не довше 1 хвилини, якщо користувач хоче вкластися в 1 безплатний кредит на день.
В українських соцмережах сприйняли це як заклик до адаптації відомих мемів. Ось що з цього вийшло:
Битва за розум. Як Facebook і Twitter спинили операцію США, спрямовану проти російської пропаганди в соцмережах
Twitter, Facebook і Instagram видалили низку облікових записів, які були спрямовані проти російської пропаганди і боролися з нею в тому числі і за допомогою мемів. За словами дослідників, кампанія тривала майже 5 років. Розповідаємо головне з матеріалу Vice.
Можна тільки банкам. Добірка мемів про заборону НБУ виставляти курс валют в обмінниках
Минулої п’ятниці, 29 липня, Національний банк України заборонив небанківським пунктам обміну валют виставляти курси на електронних табло. Вони мають надаватися населенню в форматі копії наказу про встановлення курсів купівлі та продажу валют виключно в касах установ та їх структурних підрозділів.
Американські військові створили у Twitter мемо-військо NAFO. Тепер вони тролять російських чиновників та збирають гроші для України
Американські військові у Twitter створили мемо-військо собак породи шиба-іну, які тролять росіян й збирають донати для України, пише Vice. Створена американськими військовими армія мультяшних собак шиба-іну відома NAFO (North Atlantic Fellas Organization, Північноатлантична організація чуваків) жартують над роспропагандистами. А за мультяшними героями стоять справжні військові — Джек Маккейн, пілот гелікоптера й син Джона Маккейна, аналітик CNN і офіцер армії США у відставці Марк Гертлінг та генерал-майор армії США Патрік Донахо.
Розповідаємо найцікавіші факти про мемо-армію США.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі