🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоGameDev
25 грудня 2024, 12:20
2024-12-25
На Indie Cup Ukraine’24 перемогла мальовнича візуальна новела та піксельна метроїдванія від 16-річного розробника
Організатори онлайн-фестивалю інді-ігор в розробці Indie Cup, оголосила переможців сезону Ukraine’24, присвяченого українським інді-іграм. Цього року 4 номінації між собою розділили два проєкти.
Судді конкурсної програми фестивалю обрали найкращі проєкти серед 18 учасників, що вийшли до другого раунду конкурсу у чотирьох номінаціях, йдеться в пресрелізі.
Чотири призових місця порівну поділили між собою Awita: Journey of Hope від 16-річного розробника Вадима, піксельна метроїдванія про сміливу дівчину, що рятує своє містечко від епідемії, та Shine On, My Little Sun від дуету Forpixie Studio, мальовнича візуальна новела з елементами point-and-click про пригоди Сонця, що впало з неба, в останньому містечку людства.
Номінація Critics’ Choice Award — Shine On, My Little Sun (Forpixie Studio).
Номінація Creators’ Choice Award — Awita: Journey of Hope (ant_game_dev).
Номінація Rising Star Award — Awita: Journey of Hope (ant_game_dev).
Цьогорічний Indie Cup Ukraine став вже третім сезоном фестивалю виключно для українських розробників. Серед журі Indie Cup Ukraine’24 були експерти з CD Projekt RED, Red Beat, Remedy Entertainment, Bloober Team, ZA/UM та інших компаній, а також ігрові журналісти, відеоблогери та незалежні розробники. Усього до журі цьогорічного фестивалю увійшло 80 експертів ігрової індустрії.
Команда Palaye (раніше відома як GPT Media) організовує Indie Cup з 2016 року, надаючи незалежним розробникам безплатний майданчик для просування своїх проєктів. Інша наша мета — інтеграція незалежної геймдев-спільноти України до європейського культурного простору; українські ігри оцінює не лише українське журі, а й професіонали з усього світу. Окремі сезони Indie Cup Ukraine проводяться з 2022 року.
Українські розробники, які беруть участь в Indie Cup Ukraine’24, отримають запрошення на Ukrainian Games Festival 2025 у Steam, який проходить в межах ініціативи Ukrainian Games.
Організатори Indie Cup Ukraine також повідомили, що незабаром оголосять про спеціальну номінацію для ігор-учасниць, в межах якої буде проведений великий збір коштів на потреби Збройних Сил України.
Краса та меланхолія кінця світу. За що світ полюбив The Last of Us?
2 вересня 2022 — дата виходу ремейку The Last of Us, який отримав назву The Last of Us Part I. Доцільність випуску повного ремейку, який робили з нуля для не настільки старої гри ще стоїть під питанням. Але заслуг першоджерела він не зменшує.
Адже 2013 року The Last of Us стала справжнім одкровенням для ігрової індустрії. Один із останніх ексклюзивів для PlayStation 3 остаточно вивів студію Naughty Dog у «вищу лігу», заодно продемонструвавши всьому світу, як можна робити ігри з акцентом на наратив. І на честь релізу рімейку ми вирішили згадати оригінал, який назавжди залишив слід у ігровій індустрії.
Професії у геймдеві. Хто такий левел-дизайнер і як ним стати?
Ми продовжуємо нашу рубрику, присвячену професіям у геймдеві. Тема нового матеріалу в ній — левел-дизайн. Його вважають підвидом геймдизайну, але все-таки практично кожна студія хоче окрему людину на позицію левел-дизайнера. Адже у цій спеціальності вистачає своїх нюансів та особливостей.
Розібратися з ними всіма нам допоміг досвідчений левел-дизайнер зі студії Fractured Byte Дмитро Нестеренко. Також він веде свій блог Game Designer Notes про геймдизайн в цілому, в якому розбирає багато цікавих нюансів розробки ігор.