🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоСтартап
18 березня 2025, 12:30
2025-03-18
«Одна людина може зібрати «Змія» за два дні». Керівник Rovertech розповів, як виробляються роботизовані платформи «Змій» та «Журавель»
Борис Дрожак, український підприємець і програміст, який працює Principal Software Engineer у міжнародній компанії DataRobot та керує власним робототехнічним стартапом Rovertech, розповів про виробництво роботизованих платформ «Змій»-розміновувач, «Змій Логістичний» і «Журавель».
Борис Дрожак, український підприємець і програміст, який працює Principal Software Engineer у міжнародній компанії DataRobot та керує власним робототехнічним стартапом Rovertech, розповів про виробництво роботизованих платформ «Змій»-розміновувач, «Змій Логістичний» і «Журавель».
Про продукти Rovertech
Як зазначив Дрожак в інтерв’ю DOU, Rovertech від початку не має зовнішнього фінансування.
«Я виступаю як angel investor, загалом у проєкт вклав близько 10 мільйонів гривень. Якби ми залежали від інвесторів, то, ймовірно, просувалися б куди повільніше. У майбутньому плануємо залучати тільки великі суми та співпрацювати з великими компаніями. У нас є кілька контактів, зокрема з GCS та Rheinmetall, які зацікавлені в спільній розробці», — розповів він.
Наразі Rovertech виробляє три продукти: «Змій», «Змій Логістичний» і «Журавель».
«Змій» — наземний колісний дрон з мотовилом і ланцюгами з вантажами. Він належить до ультралегкого класу розміновувачів, у якого висока прохідність і високий шанс детонації. Дрон розміновує різні типи мін, зокрема протитанкові, і закриває проблеми гуманітарного, бойового та штурмового розмінування.
«"Змія» активно застосовують у гуманітарному розмінуванні. Наприклад, нещодавно він допоміг в Ірпені — там досі є місця, де залишилися міни. Окрім українських саперних груп, нашими клієнтами є і великі міжнародні організації, такі як HALO Trust і ООН. Вони висловили бажання купувати наші продукти поза межами України», — розповів Борис Дрожак.
«Змій Логістичний» — це безпілотний наземний комплекс, платформа, яка дуже добре проходить різні ділянки місцевості, зокрема тяжкий ґрунт, піски та каміння, не боїться налипання. Може тягнути до 500 кг, згідно з технічними характеристиками, але, за словами Дрожака, «подужає і до 1000 кг», якщо використовувати причіп. Дрон підходить для доправлення поранених чи вантажу.
«Журавель» — це робот для перевезення та витягування об’єктів з поля бою, який має броню, що здатна витримувати скиди. Як і «Змії», він захищений залізними колесами й може наїжджати на міни без серйозних пошкоджень.
«Усі платформи дистанційно керуються операторами. Зараз ми розробляємо додаткові модулі для автопілотів та пілотних місій. Ці системи доволі прості у використанні, та все одно потрібне спеціальне навчання», — говорить Борис Дрожак.
Він додав, що ціна роботизованих платформ Rovertech починається від $11 000 у мінімальній комплектації.
Про виробництво в Україні
Дрожак говорить, що виробництво платформ Rovertech складається з кількох фаз: виготовлення деталей, складання, тестування, логістики та документального оформлення. Якщо всі компоненти готові, одна людина може зібрати «Змія» за два дні.
Деталі для наземних роботизованих комплексів виготовляють на українських заводах.
«Основна складність у роботі з українськими заводами — стандартизація. Вони дотримуються суворих інструкцій, і це створює певні труднощі під час спроб співпраці. Наприклад, якщо на СТО майстер враховує ефективність тих чи тих рішень, то завод виготовляє тільки так, як дозволяє процес і як вказано в кресленні. Не можу сказати, що в нас суперпозитивний досвід у цьому плані, бо узгодження займає багато часу», — розповів керівник Rovertech.
На його думку, якби в Україні активно розробляли нові види техніки, тоді й заводи були б змушені розвиватися і постачати компоненти вищого класу.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)